14 ve 28 Mayıs'ta yapılan kritik seçimlerin ardından siyasi partiler vakit kaybetmeden 2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere odaklandı. Özellikle İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirleri kazanmak isteyen partiler, adaylarını belirlemek için çalışmaya başlarken, gazeteci Fatih Altaylı, AKP'nin Ankara'da göstereceği Büyükşehir Belediye başkan adayını açıkladı.

Fatih Altaylı, kendi kişisel sitesinden bugün yazdığı yazının "AK Parti'den Ankara sürprizi" başlıklı bölümünde AKP kanadından kendisine sürekli dedikoduların geldiğini ifade ederek, eski Milli Savunma Bakanı ve AK Kayseri Milletvekili Hulusi Akar’ın yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterileceğine dair iddiayı köşesine taşıdı.

Altaylı yazısında, “AK Parti kanadından her gün yeni dedikodular geliyor. Bunlar arasında en şaşırtıcı olan dün kulağıma fısıldandı. AK Parti Ankara’da Mansur Yavaş’ın karşısına çok sürpriz bir isim çıkarmayı planlıyor. Bu isim sizi de şaşırtabilir. Parti içi dedikodulara göre, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Hulusi Akar’ı düşünüyormuş. Olur olmaz bilemem. Ama konuşulduğunu biliyorum” dedi.

Editör: Yadigar Hanım