Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “14 Mayıs’ta milyonlarca emekli, kendisini açlık sınırının neredeyse yarısı kadar maaşla açlığa değil sefalete mahkum edenlere ‘artık yeter’ diyecek. Bu millet temel meselelerde birbirinden farkı olmayan, kasa başındakilerle masa başındakiler oyununa da 14 Mayıs’ta ‘artık yeter’ diyecek ve Yeniden Refah’ı yeniden Milli Görüş’ü seçecek.” dedi.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, ‘Anadolu Buluşmaları’ kapsamında geldiği Yozgat'ta Akdağmadeni Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde konuştu. Erbakan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminin tarihi olarak 14 Mayıs tarihinde yapılmasına ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son grup toplantısında 14 Mayıs 1950 seçimlerinde CHP’nin tek parti iktidarına son vermesine atıfta bulunarak, dedi ki ‘Milletimiz 14 Mayıs 2023’te de ‘Yeter söz milletindir’ diyecek. Evet Sayın Cumhurbaşkanı 14 Mayıs’ta milletimiz ‘artık yeter’ diyecek ama kime diyecek? 20 senede kamudan 200 milyarın üzerinde ihale alan imtiyazlıların iktidarına ‘artık yeter’ diyecek. 14 Mayıs’ta milyonlarca emekli, kendisini açlık sınırının neredeyse yarısı kadar maaşla açlığa değil sefalete mahkum edenlere ‘artık yeter’ diyecek. Bu millet temel meselelerde birbirinden farkı olmayan, kasa başındakilerle masa başındakiler oyununa da 14 Mayıs 2023’te ‘artık yeter’ diyecek ve Yeniden Refah’ı yeniden Milli Görüş’ü seçecek.” diye konuştu.


ALİ BABACAN’A İHA VE SİHA TEPKİSİ

Erbakan, İHA ve SİHA'lara yönelik DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın açıklamasına yönelik de şunları söyledi:


“Yine masadaki genel başkanlardan bir tanesinin İHA'lar ve SİHA'larla ilgili yaptığı açıklama; diyor ki 'efendim biz iktidar olursak İHA'lara ve SİHA'lara dokunacağız.' Doğrudan doğruya Milli Savunma Sanayii'ni hedef alıyor. Necmettin Erbakan hocamızın da çok büyük katkısı ve emeği olduğu, fikir babası olduğu bu İHA'lar ve SİHA'larla ilgili böyle acayip, böyle garabet sözleri sarf ediyor. Ancak biz bu sözleri sarf eden zatı çok iyi tanıyoruz. Neden, çünkü Amerika'nın Irak işgali döneminde Irak'a ilk bomba düştüğünde 8,5 milyar dolar krediyi Amerikalılar bize gönderecek diye sevinen, övünen zat bu zatın ta kendisi. Kendi bakanlığı döneminde her yıl 35 milyar doları faiz lobisine ödeyen, Bilderberg, Davos toplantılarının müdavi olan bu zatın Milli savunma sanayini hedef almasına hiç şaşırmadık. Biz Yeniden Refah Partisi olarak, savunma alanındaki milli hamleleri hedef alan yaklaşımları asla tasvip etmiyoruz.”


Kamuoyundaki emeklilik tartışmalarına da değinen Erbakan, EYT sorununun çözülmesiyle yeni mağduriyetlerin ortaya çıkacağını belirterek çözüm için var olan çarpık emeklilik sisteminin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Erbakan, “Partimiz kurulduğundan beri çözülmesi için büyük destek verdiğimiz, hatta ‘Noter onaylı çözüm sözü’ verdiğimiz EYT sorunu ile ilgili yasa teklifi, AK Parti tarafından hâlâ meclise sunulacak bu sorun çözüme kavuşacak ama bu sefer başka bir mağduriyet söz konusu olacak. EYT düzenlemesini destekliyoruz ama iktidara bu ortaya çıkacak adaletsizliği düzeltme çağrısında bulunuyoruz. EYT tartışması, emeklilik sistemindeki bir başka çarpıklığı; emekli aylıklarının düşüklüğü ve dengesizliğini de gözler önüne serdi. EYT sorunu giderilirken emekli aylığı bağlama sistemindeki adaletsizlik de mutlaka giderilmelidir. Milyonlarca emeklinin beklediği intibak yasası çıkarılmalı ve bu adaletsizlik giderilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Editör: İlayda Şimşek