Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, futbolda gereken transferleri finansal yapıya dikkat ederek yapacaklarını söyledi. Bafetimbi Gomis hakkında da konuşan Başkan Özbek, tecrübeli golcünün performansından memnun olduklarını belirtti.

Başkan Dursun Özbek, Galatasaray Yelken Şubesi'nin, Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan ulusal ve uluslararası yarışmalar ile 2024 Paris Olimpiyatları hazırlıklarında kullanacağı araç ve ekipmanların sponsorluğunu içeren anlaşmanın basın toplantısının ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Gomis'in performansını yorumlamaya ihtiyaç var mı?"

Dursun Özbek, Bafetimbi Gomis'in performansının sorulması üzerine, "Gomis'in performansını yorumlamaya ihtiyaç var mı? Son maçtaki performansını çok önemli buluyorum. Galatasaray'a büyük önemli bir katkı vermiştir. Gomis, Galatasaray'a çok yakışan, Galatasaray'a her şeyini veren bir sporcu. Bu kişiliğin yanında sportif manada da Galatasaray'a büyük destek olmuştur. Gomis'in performansından son derece memnunum. İnşallah bu sezon Galatasaray'a büyük hizmetleri bulunacak ve sezon sonu itibariyle değerlendirmemizi yaparız" cevabını verdi.

gomis1

"İhtiyaç olan noktalara transfer yapacağız"

Başkan Özbek, futbolda yaklaşan transfer dönemiyle ilgili ise, "Ara transfer dönemi çok dikkat edilmesi gereken bir dönem. Bazı eksikliklerimiz var. Bu manada teknik kadronun ve hocamızın vereceği raporlarla, yönetim kurulunun bu işin finansmanı açısından, bu işin hem güncel hem de ileriye dönük finansal projesini yapmak üzere ikisini birbirine çakıştırmak suretiyle, ihtiyaç olan noktalara transfer yapacağız. Beraber çalışıyoruz. Teknik kadromuz da çalışıyor. Detayları vermek istemiyorum ama çok ciddi bir çalışma içindeyiz iki yönüyle. Sadece performans açısından değil. Çok dikkat etmemiz gereken kulübün finansal yapısı var. Bu iki yapıyı çakıştırmak suretiyle gereken eksikliklerimizi gidereceğiz" ifadelerini kullandı.

GS2-1

"Eksiği olanlar gider, ihtiyaç olanlar gelir "

Transfer dönemi hakkındaki sözlerine devam eden Özbek, "Gelen ve gidenler oluyor. Eksiği olanlar gider, ihtiyaç olanlar gelir. Galatasaraylıların bu konuda endişe etmemesi lazım. Biz eksiğimizin de farkındayız, fazlamızın da farkındayız, hepsinin bilincindeyiz. Sevgili Erden (Timur) bir dakika bile ilgisini Florya'dan kesmiyor. Devamlı hem teknik ekiple hem benle irtibatı sayesinde bunun peşindeyiz. Sportif A.Ş'deki arkadaşlarım da bilgilendiriliyor. Onların destekleri de çok önemli. Transfer sezonu birkaç gün sonra açılmış olacak. Orada da hareketlerimiz, ne yapacağımız net olarak gözükecek" diye konuştu.

Editör: Merve Kankan