Muhammet Yakut, bir süredir Youtube’da “Delilerin Delisi” isimli kanalda AKP iktidarını zan altında bırakan videolar yayınlayarak, Sedat Peker ile de bağlantısı olduğunu açıklamıştı. Muhammet Yakut'un videolarıyla ilgili yayınlar yapan ve bu yayınları yorumlayan Gazeteci Serdar Akinan bugün gözaltına alındı.

Akinan, gözaltına alınışını sosyal medya hesabından yayınladığı video ile duyurdu. Akinan, “Gözaltına alınıyorum. Ayvacık ilçe emniyete götürülüyorum” paylaşımında bulundu.

ff.png

NE OLMUŞTU?

Yakut’un videolarında çarpıcı iddialarda bulundu. O iddialarından biri de Rabia Naz’ın katilini Müge Anlı’nın bildiğini ve üstünü kapattığıydı. Yakut’un bir diğer iddiası ise, Mehmet Ağar ve Tolga Ağar’ın kendisine Ruşen Ekşi aracılığıyla “Mübariz Mansimov’u bitirelim” mesajını ilettikleri oldu.

Yakut, Mansimov’u vurdurması karşılığında hem cezaevinde olmasına neden olan dosyanın kapatılacağını, hem de Yalıkavak Marina’nın “ÖTV’siz akaryakıt” işinin teklif edildiğini, ancak kendisinin bu teklifi reddettiğini belirtti.

Yakut, İstanbul Organize Suçlar Savcısı Ahmet Baban’la ilgili olarak ise Soylu’ya yakın olduğunu söylediği Aydın Mistaçoğlu ile bir alacak meselesinden çıkan sorun nedeniyle, kendi ailelerine bir operasyon yapılacağını iddia etti.

MUHAMMED YAKUT KİMDİR?

Hakkında detaylı bir bilgi bulunmayan Muhammed Yakut’un Diyarbakırlı olduğu daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı ve Eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğeni olduğu iddia ediliyor.

Yakut hakkındaki bir başka iddia ise Sedat Peker’in yönlendirmesiyle hareket ettiği yönünde.

Editör: Yadigar Hanım