Gaziantep’te devriye görevi yapan 2 bekçi, şüphe üzerine kimlik kontrolü yapmak istediği kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Yaralanan 2 bekçinin tabanca ile ateş açarak vurduğu saldırgan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Gaziantep İncilipınar Mahallesi’nde meydana gelen olayda parkta devriye gezen 2  bekçi şüphelendikleri A.S. isimli kişinin kimlik kontrolünü yapmak istedi.Şüpheli bıçakla bekçilere saldırdı. Şüpheli tarafından bıçaklanan bekçiler ateş açarak şüphelendikleri A.S. isimli kişiyi etkisiz hale getirdiler. Silah sesini duyan vatandaşların ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevkedildi.

Sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından yaralanan 2 bekçi, 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne, tabancayla vurularak yaralanan şüpheli A.S. ise özel bir hastaneye götürüldü. Ağır yaralı olarak hastanede tedaviye alınan saldırgan A.S., doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Yaşanan olayın ardından Emniyet Müdürlüğü tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, etkisiz hale getirilen A.S.'nin daha önce 9 kez şüpheli olarak işlem gördüğü belirtilerek şu açıklamayı yaptı: "Şehitkamil ilçemiz İncilipınar Mahallesinde 12.07.2023 tarihinde devriye görevi ifa eden 2 Çarşı ve Mahalle Bekçimize saldırarak yaralayan ve aralarında 'Kasten Yaralama, Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Düşürme, Görevi Yaptırmamak İçin Direnme, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Konut Dokunulmazlığını İhlal, Tehdit ve Hakaret' suçlarından 9 kez şüpheli olarak işlem yapıldığı anlaşılan A.S. isimli saldırgan, yaralanan personelimiz tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiş, kaldırıldığı hastanede eks olmuştur. Olayda yaralanan ve hastaneye kaldırılan Çarşı ve mahalle bekçilerimizin tedavileri devam etmekte olup gerekli tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde başlatılmıştır." 

Editör: Habererk Com