Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun 6'lı masada tartışma yaratan "Cumhurbaşkanı karar alırken bizi dinlemez kendi karar alırsa kriz çıkar, Meclis desteğini kaybeder, ülke yeniden seçime gider" sözleri sosyal medyada gündem olmuş, ardından “küçük parti” , "küçük enişte"  yorumları yapılmıştı.

Bu açıklamaların ardından Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muhsin Emre Demiröz’den dikkat çeken bir açıklama daha geldi.

"Tayyip Erdoğan, tüm çatışmalarımıza rağmen aileden biridir"

Muhsin Emre Demiröz, Twitter'dan yaptığı paylaşımda “Gelecek Partisi’ne ‘küçük parti’ sayın genel başkanımıza ‘küçük enişte’ diyerek aklınca bizi tiye alan zavallı muhalifler; size don olan bize gömlek olur. Tayyip Erdoğan, tüm çatışmalarımıza rağmen aileden biridir. Eğer böyle yapmaya devam ederseniz, bizden çok siz üzüleceksiniz.” ifadeleriyle tepki çekti.

demiröz

Davutoğlu "Herkesin susma vakti" diyerek uyarmıştı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir televizyon programında "Muhalif kesimden konuşanlara sesleniyorum: Sakın ha kolay bir zafer ve bu zaferin üstünde yükselecek bir lider düşünmeyin. Zor bir seçim olacak. Çoğu zaman genel başkanlardan icazet almadan açıklama yapan parti mensuplarına da sesleniyorum, lütfen susun. Zarar veriyorsunuz. Benim partim de olsa fark etmez. Genel başkanlar dışındaki herkesin susma vakti" demişti.

Editör: Bumin Kağan Muti