A Haber'de olay röportaj: Bir vatandaşın dolar yorumu sosyal medyayı salladı

A Haber'in yaptığı röportajda ekonomiye dair yorumlarda bulunan bir vatandaşın ifadeleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeni ekonomi planını açıkladıktan sonra "ben kura bakmıyorum" ifadelerinin yankıları sürerken muhabirler ekonomideki gidişatı vatandaşlara soruyor.

Geçtiğimiz günlerde bir gencin kur artışıyla ilgili yaptığı "Biz Avrupa'ya özeniyoruz. Bizim milletimiz özeniyor. Sokakta öpüşmeler sevişmeler başlıyor. Dolar bu yüzden yükseliyor" yorumunun ardından bir ilginç olay da A Haber ekranlarında yaşandı.

Mikrofon uzatılan vatandaş kur artışını şöyle yorumladı:

"Türkiye ayağının üstünde durur. Bu milletin İman gücü var. ABD isterse doları 10 liraya 20 liraya çıkarsın. Karşılığında alacak adam bulamadıktan sonra ne yapacak. Ben talip olmadıktan sonra kıymeti yok, demir değerinde. Vatandaşın bilinçli olması lazım."

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan yurt
Kaan yurt - 1 hafta Önce

Dolar senin benim almamla yükselmez veya almamanla düşmez. İhracatın ne zaman ithalatın üzerine çıkar o zaman dolar düşer. O yüzden boş konuşmak yerine üretim yapmak ve bu malları da yurtdışına satmamız gerek. Ama yine kafamıza göre üretim değil yani tarım vs değil katma değeri yüksek mallar üretmek lazım. bir kamyon buğday 2 bin usd 1 kamyon cep telefonu 20 milyon usd. buğdayın tamam kar olsa bile telefondaki %1 kar kadar edemez. Bazıları telefonla karın doymaz diye saçmalayabilirler ama doyar kardeşim doyar. sen cebindeki telefonu satınca kaç ekmek alıyorsun hesapladın mı? sen üret doyar merak etme