Binali Yıldırım'dan Sedat Peker'e cevap

AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Binasında Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Yıldırım açıklamasında, "Bugünkü yayınladığı videoda bizi de oğlum Serkan Yıldırım'ı da zikretti. Öncelikle şunu söyleyeyim bu kesinlikle iftiradır, yalandır. Şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek bize yapılabilecek en büyük hakarettir. En büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, "İddialar kesinlikle iftiradır, şiddetle reddediyoruz. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek tümüyle hakarettir, tümüyle reddediyoruz.Oğlum Venezuela'ya gitmiştir ve beraberinde koronavirüs ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. Venezuela'da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı." dedi. 

Yıldırım şöyle konuştu "Oğlum Venezuela'ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi Ocak'ta, Şubat'ta değil, geçen sene Aralık ayında gitmiştir. Ve Covid'le mücadele amacıyla ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela'da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı. O münasebetle de onlarla birlikte oldu.

"OĞLUM KENDİSİ MASRAFLARINI KARŞILAYARAK GİTTİ"

Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Resmi heyetle gittiği gerçek dışıdır. Kendi imkanlarıyla kendisi biletini alarak, kendisi masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir."

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
durumun özeti
durumun özeti - 9 ay Önce

alexander issajewitsch solschenizyn bir sözü var
"yalan söylediklerini biliyoruz!
yalan söylediklerini biliyorlar!
yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar!
yalan söylediklerini bildiğimizi bildiklerini biliyoruz!
buna rağmen yalan söylemeye devam ediyorlar!"