CHP'li Maltepe Belediyesi "Turancı" oldu

Türk Cumhuriyetleri bağımsızlıklarının 30. yılını Maltepe’de kutluyor

CHP'li Maltepe Belediyesi "Turancı" oldu

Maltepe Belediyesi, Türk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlıklarının 30.yılına ithafen düzenlenecek “Türk Dünyası’ndan Esintiler” isimli sergi, konser ve halk dansları gösterisine ev sahipliği yapacak.

Maltepe Belediyesi ve Türk halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak için çalışmalar yapan TÜRKSOY tarafından düzenlenecek etkinlik 2 Ağustos Pazartesi günü saat 19:00’da Beşçeşmeler Meydanı’nda gerçekleşecek.

TÜRK DÜNYASININ UNESCO’SU

Kutlama programına Türk dünyasının UNESCO'su olan, 1993 yılında, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanları tarafından imzalanan anlaşmayla kurulan TÜRKSOY’dan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, TÜRKSOY Daire Başkanı Sancar Mülazımoğlu, TÜRKSOY Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakhytzhan Omarov da katılacak.

SERGİ VE DANS GÖSTERİSİ

Programda “TÜRKSOY Özbekistan” isimli fotoğraf sergisi vatandaşların beğenisine sunulacak. Özbekistan’dan “Harezm Müzik Dram Tiyatrosu” ve Kırgızistan’dan “Exclusive Dans Topluluğu”, konser ve halk dansları gösterisiyle Maltepeli vatandaşların karşısına çıkacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Habele-Hubrle
Habele-Hubrle - 6 ay Önce

Seçimlerde az düşmanlık etmemiştiniz Maltepe Belediye Başkanına. Cumhur İttifakının adayını desteklediniz. Demek ki Türk dünyası için MHP ya da ülkücü olmaya gerek yok. Bu duruma üzülmemek lazım. Aksine bu başarı ülkücülüğe yazar.

Selim selimoğlu
Selim selimoğlu - 6 ay Önce

Başlığınız alaycı bir başlık olmuş. CHP'li belediye Türk Dünyası ile ilgili bir program yapmasını neden alaya alıyorsunuz, anlamadım. Bu tür programlar birilerinin tekelinde mi yoksa?