Eylemleri organize eden Boğaziçi Dayanışma’dan sözde 'Ermeni soykırımı'na destek

Boğaziçi provokasyonunu yöneten sosyal medya hesaplarından biri olan Boğaziçi Dayanışması sözde 'Ermeni soykırımı'na destek vererek Türkiye'yi hedef aldı.

Eylemleri organize eden Boğaziçi Dayanışma’dan sözde 'Ermeni soykırımı'na destek

Boğaziçi Dayanışma yaptığı açıkalamada; "Mayıs 1915’te İttihat ve Terakki önderlerine suikast iddiasıyla yargılanarak idam edilen Hınçak Partisi üyesi Paramaz (Matteos Sarkisyan) mahkemede yaptığı savunmada şöyle diyordu: “Bu ülkenin refahı için yapmadığımız ne kaldı?"

“Ermenilerin ve Türklerin kardeşliğini sağlamak için öylesine fedakarlıkları kabul ettik. Ne kadar enerji tükettik, ne kadar çok kanımızı akıttık… Bizim karşılaştığımız nedir? Yalnızca çabalarımızı yok saymakla kalmadınız, bilinçli olarak bizi imha etmeye çalıştınız.”

"Şunu unuttunuz ki Ermenilerin imha edilmesi bütün Türkiye'nin yıkımı demektir.' 1915 Ermeni Soykırımı'nın 106'ıncı yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor, onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz"  ifadelerini kullandı.

ANLAYANA

Ermenilerin ve Türklerin kardeşliğini sağlamak için bomba ve silahlarla yakalanan Ermeniler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş Rıza
Vatandaş Rıza - 8 ay Önce

Soruyorum size ey millet bu boğaziçi üniversitesi ve İTÜ ne işe yarıyor ikiside aynı birbirinden farkları yok her iki üniversite sadece teröristveya potansiyel terörist yetiştiriyor İTÜ kominist yetiştiriyor boğaziçi de pkk nin dağ kadrosunu yetiştiriyorbu iki Üniversite acilen kapatılmalı


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344