Pazarcı esnafından Erdoğan'a helallik sert tepkisi

17 günlük kapanma sürecinde ikinci kez tezgah açabilen pazarcılar, Erdoğan’ın helallik istemesine tepki göstermesi dikkat çekti.

Pazarcı esnafından Erdoğan'a helallik sert tepkisi

Kapanma döneminde mallarının çürüdüğünü söyleyen pazarcılar, “Marketler çalışsın esnaf yatsın, öyle bir şey var mı?” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada 17 günlük kısıtlamadan etkilenen vatandaşlardan “helallik” istemesine pazarcı esnafından tepki geldi. "Her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz" ifadelerini kullanan Erdoğan "Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden hellalik istiyoruz" diye konuştu.

Kapanma dönemine ilişkin “Bittik, hiçbir gelir yok” diyen bir pazarcı, kendilerine yardım yapılmadığına dikkat çekerek, Erdoğan’ın helallik istemesine “Bir şey diyemeyeceğim” yanıtını verdi.

"BUNDAN DAHA KÖTÜSÜ DE OLMAZ"

Pazarcı esnafı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bize gelene kadar ne helallikler var, biz helal edelim 83 milyon ne diyecek?” diye sordu. Pazarcı, artık pazaryerlerinin açılması gerektiğini vurgulayarak, kendilerinin dibi gördüğünü “Bundan daha kötüsü de olmaz” diye açıkladı.

"MARKETLER ÇALIŞSIN ESNAF YATSIN"

Kapanma döneminde mallarının çürüdüğünü ve zarar ettiklerini dile getiren pazarcı ise marketlerin açılmasıyla küçük esnafın bittiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Helal edilir mi?” diye soran pazarcı, “Marketler çalışsın esnaf yatsın, öyle bir şey var mı?” diye tepki gösterdi.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344