Semt pazarları kapatıldı ürünler çöpe atıldı

İçişleri Bakanlığının aldığı karar ile semt pazarları 18 günlük sürede kapalı olacağı duyurulmuştu.

Genelgeye semtlerde kurulacak pazarlar açılmayacak ama bakkallar ve marketler ve onlara ait manav reyonları açık kalabilecek.

İlgili madde ise şöyle; Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

ÜRÜNLER ÇÖPE

Antalya'nın Serik ilçesinde salatalık üreticisi çiftçi yetiştirdiği salatalıkları semt pazarları kapalı olduğu için yol kenarına attı.

Maskesini kafasının arkasına takan çiftçi “Korona bizi arkamızdan vurdu. Maskeyi onun için ensemize takıyoruz. Korona sırtımızdan vurdu.” dedi.

Salatalık üretici çiftçi “Marketlerden virüs bulaşmıyor Pazar yerlerinden bulaşıyor. Pazarlar kapalı. Tüccara bedava dök dedik onu bile dökmedi. Bundan sonra kendim yiyeceğim kadar ekeceğim.” İfadelerini kullandı.

Diğer bir çalışan ise “Çiftçi malın döküldüğüne mi yansın, işçiye vereceği parayı mı yansın, yaktığı mazota mı yansın. 100 kasa mal çöpe gitti, yazıktır” diye serzenişte bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bu nasıl zihniyyet
bu nasıl zihniyyet - 7 ay Önce

akp gidecek ama millete son kazığını atarak gidecek.

Trakyali
Trakyali - 7 ay Önce

daha çok mal çöpe dökülür .mahallemizde bulunan pazarda çilek 25 tl sabah satışı ertesi gün kapanma var sokağa çıkılmayacak pazar kurulmayacak sabahtan 25 tl ye çilek satan (sözde esnaf ) pazarcı akşam saati yaklaşınca 15 tl ye düşürdü ve elde kalmasın çürüyecek diye bağırıyor madem 15 tl kurtarıyor neden sabah beri 25 tl den satıyorsun sonrada kendini acındırmak için çığırtkanlık yapıyorsun hepsi böyle ajitasyon yapmasını iyi biliyorlar .ihtiyacı olan biri istediği zaman yere attıklarını gösteren burdan al diyen sözde esnaf pazarcılarda var .


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344