Taliban'dan Türkiye'ye şok tehdit!

Taliban'dan Türkiye'ye şok tehdit geldi.

Taliban'dan Türkiye'ye şok tehdit!

Terör örgütü Taliban'ın Siyasi Bürosu Sözcüsü Muhammed Naim, ABD güçlerinin Afganistan'dan 11 Eylül 2021 tarihinden önce çekileceğini doğrulayarak, ülkede İslami bir rejim kurmak istediklerini söyledi.

Taliban Sözcüsü Muhammed Naim, Taliban’ın İran’dan silah yardımı aldığına dair iddialarını reddederek, söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Afganistan’daki bazı üslerin ve havaalanlarının Türkiye’ye devredildiğine ilişkin bir soruya da yanıt veren Naim, ülkede yabancı askerlerin varlığını reddettiklerini belirterek, “Diplomatik amaç dışında tüm yabancı güçlerin ülkeden çıkması gerektiğini düşünüyoruz.

Eğer biri ülkemizde kalmak isterse onu işgalci olarak gördüğümüzden şüphesi olmasın. Hiç kimsenin ülkemizde askeri ve güvenlik varlığının sürdürmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Naim şunları söyledi:

"Yabancı güçlerin geri çekilmesi ve yabancı güçlerin varlığı konusu daha önce yapılan anlaşma metninde diplomatik varlığın devamı dışında tüm yabancı güçlerin çekilmesi ve ülkeden çıkması konusu yer alıyor ve bu konu kapanmıştır. Ülkemizde askeri veya güvenlik varlığını sürdürmek isteyenlere biz işgalci olarak görmeye devam edeceğiz ve hiçbir şekilde askeri bir güç olarak kalmasına müsaade edilmeyecektir. Herkesle iyi ilişkiler içerisinde olacağız.

Biliyorsunuz ki halkımız 40 yıldır amansız bir savaşın içinde ve bu durumdan çok yara aldı bu nedenle uluslararası toplumun, komşu ülkelerin ve bölgedeki ülkelerin destek olması gerekiyor. Herhangi bir isim altında ve herhangi bir ülkeden gelecek olan yabancı güçlerin varlığına, halkımız tarafından tamamen reddedildi ve Allah'ın izniyle olmayacak da."

YORUM EKLE
YORUMLAR
adamlar haklı
adamlar haklı - 12 ay Önce

bu afganlılar kadar olamadık adamlar ne ruslara ne amerikaya boyun eğdi biz gidiyoruz afganıistanda amerikan hesabına asker gönderiyoruz ne kadar utanç verici bir durum.sonra 1 türk dünyaya bedelmişmiş at yalanı