Olay Başakşehir'de İkitelli Esenler Sanayi Sitesi'nde bir iş yerinde yaşandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Gaz sıkışması sonucu meydana geldiği belirlenen patlamada ölü ve yaralılar var.

İstanbul Valiliği patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün saat 10.00 sıralarında Başakşehir İlçemiz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Esenler Sanayi Sitesi 1. Blokta araç tamir-bakımı yapılan bir işyerinde patlama meydana gelmiştir. Olay yerine ivedilikle itfaiye, güvenlik, sağlık ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Alınan ilk bilgilere göre, olayda maalesef 1 işyeri çalışanı hayatını kaybetmiş, 3 işçi yaralanmıştır. Yaralılar 112 Acil Sağlık ekiplerimizce Çam ve Sakura Şehir Hastanesine sevk edilmiş olup, ekiplerimizin olay yerindeki çalışmaları devam etmektedir.  Olayda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Konuya ilişkin tahkikat başlatılmıştır" bilgisini verdi.

SON DAKİKA: İkitelli'de sanayi sitesinde patlama! Çok sayıda ekip sevk  edildi - Esenler İkitelli Sanayi Sitesi Patlama Son Dakika -

İkitelli Esenler Sanayi Sitesi'nde patlama: 1 kişi hayatını kaybetti

Editör: Yadigar Hanım