İngiliz The Guardian gazetesi yaklaşmakta olan erken seçimler için İP Genel Başkanı Meral Akşener'e övgüler yağdırdı.

The Guardian Akşener için "Demir Leydi" sıfatını kullandı. Akşener için aynı sıfatı 2017 senesinde bir diğer İngiliz The Times gazetesi de kullanmıştı.

The Guardian gazetesi İyi Parti lideri Meral Akşener'i adeta kendi Cumhurbaşkanı adayları gibi tanıttı, övgülerden yere göğe sığdıramadı. Bu haberlerin ardından "Meral Akşener gerçekten bir proje mi?" sorusu akılları bir kez daha meşgul emeye başladı.

Demir leydi sıfatı İngilizlerden

Kareem Shaheen ve Gökçe Saraçoğlu tarafından kaleme alınan yazıda Meral Akşener'in adeta PR çalışması yapıldı. Akşener'in Türkiye'nin kurtarıcısı gibi gösterildiği makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve MHP'yi korkuttuğunu belirtirken, aynı zamanda Akşener'den "Demir Leydi" sıfatıyla bahsetti.

Kahraman çıkarma operasyonu

Batı,İngiltere üzerinden adaylarının Meral Akşener olduğunu gösterdi. Tam sayfa yazıda Meral Akşeneri bir kahraman gibi göstermeye çalışan The Guardian, "Ve erkek egemen bir siyasi kültürde başka bir mesajı daha var: “Artık korkma sırası iktidardaki erkeklerde." mesajıyla Meral Akşener'e tam destek veriklerini açıkca beyan ettiler.

İngilizlerin Akşener tutkusu

Meral Akşener'in İP'i kurmadan önce de İngilizler tarafından övüldüğü biliniyor... İngiliz The Times gazetesi 2017 senesinin ortalarında Meral Akşener'i sayfalarına taşıdı. Dergide fazlasıyla köpürtülen Akşener,  "Türkiye’nin ‘Demir Kadını’ Meral Akşener, Erdoğan’a Meydan Okumaya Hazırlanıyor" başlıklı yazıyla İngilizler tarafından övülmüştü. 

SEDAT PEKER'İN HEDEFİNDE YİNE O İSİM VAR! SEDAT PEKER'İN HEDEFİNDE YİNE O İSİM VAR!