İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Altılı Masa’ya bir teklif yaptık. Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş’ın, icracı cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını teklif ettik” deMİŞTİ…

AKP CEPHESİNDEN İLK YORUMLAR

AKP kanadından ilk tepkiler geldi.

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Oğan, şu Twitter paylaşımını yaptı:

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde güçlü, daha güçlü, cumhurbaşkanı yardımcısı gibi bir makam yoktur. Seçilmiş cumhurbaşkanının yetkilerini başkalarının kullanması anayasa aykırıdır. Bu kadar cahillik ancak talimle mümkündür."

ayhan oğan habererk

'HALK HESABINI SORAR' ÇIKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlarından, hukukçu Mehmet Uçum, İmamoğlu ve Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olmasının mümkün olmadığını savundu.

Devlet Bahçeli’den HÜDA-PAR açıklaması  Topu Sadettin Tantan’a attı Devlet Bahçeli’den HÜDA-PAR açıklaması Topu Sadettin Tantan’a attı

Twitter hesabından paylaşım yapan Uçum, “Anayasaya göre vesayet makamı ile belediye başkanlığı asla birleşemez (m.127/5). Aynı kişinin hem CB Yardımcısı hem Belediye Başkanı olması Anayasa’nın açık ihlalidir. Küresel sömürgecilerin planları ve dar çıkarlar için hukuk dışı ve abes çözüm arayışları boştur. Halk hesabını sorar” dedi.

mehmet uçum habererk