Kahramanmaş merkezli 10 ili yıkan depremler inşaat sektörünü ve bina güvenliğini yeniden gündeme getirirken, Türk sinemasının efsane oyuncubu Kemal Sunal'ın 'inşaat firması' anısı gündem oldu. 

Kemal Sunal'ın daha önce de gündem olan Kahramanmaraş depremiyle yeniden konuşulmaya başlayan bir inşaat firmasından gelen teklife ait anısını merhum sanatçının eşi Gül Sunal anlattı.

"YA EVLER YIKILIRSA?"

Usta oyuncunun gelen reklam teklifini "Ya evler yıkılırsa?" diye geri çevirdiğini aktaran Gül Sunal olay şöyle anlattı:

"Kemal'e Antalya'dan bir inşaat firması reklam yüzü olmasını ve karşılığında yapacakları evlerden bir tanesini kendisine hediye edeceklerini teklif etti. Kemal Sunal bunu reddetti. 'Neden kabul etmedin, ne güzel Antalya'da evimiz olurdu' gibi bir cümle kurdum. Kemal ise döndü ve dedi ki; 'Gül yarın bir gün bu evler yıkılırsa ve insanlar ben reklamında oynadığım için bana güvenip o evleri almış olursa ben vicdanıma nasıl hesap veririm öyle bir durumda.'"

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

 Sunal paylaşımına, "Aylar önce YouTube kanalımda anlattığım anıyı bir hanımefendi kendi Instagram hesabında kullanmış… Sadece Antalya değil, Ayvalık, Marmaris, Çeşme gibi birçok yerde siteler yapılırken 1-2 villa teklif ettiler 80'li yıllarda… Bu ara gündeme gelmiş… " notunu da ekledi.

Editör: Yadigar Hanım