LGS sonuçları 30 Haziran tarihinde açıklanacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘İlk değerlendirmeler bitirildi. Sıkıntılı bir sürecimiz yok. Bakanlık olarak hiçbir zaman erken açıklamaya gitmedik. Hangi tarihte söz vermişsek o tarihte açıklayacağız’ dedi.

LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

LGS sonuçları MEB tarafından yayımlanan 2022 LGS kılavuzunda 30 Haziran olarak duyuruldu. meb.gov.tr adresi üzerinden yarın sabah saatlerinde açıklanması beklenen LGS sonuçları TC kimlik numarası ve Doğum tarihi bilgisini gün, ay ve yıl olarak girdikten sonra sorgulanabilecek.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih kılavuzu hazırlanacak. Tercih ve yerleştirme kılavuzunun 30 Haziran'da açıklanacak sınav sonuçlarının ardından birkaç gün içerisinde yayımlanması bekleniyor.

LGS TABAN PUANLARI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ AÇIKLANDI MI?

2022 LGS tercih kılavuzu henüz yayımlanmadığı için illere göre liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri de henüz belli olmadı. Açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.