Okan Bayülgen sosyal medya kullanıcılarına öyle laflar söyledi ki 

Sosyal medya platformu İnstagram ile ilgili konuşan Okan Bayülgen, sosyal medya dünyası hakkında tepki toplayacak sözler söyledi.

Okan Bayülgen sosyal medya kullanıcılarına öyle laflar söyledi ki 

Sosyal medya platformu İnstagram ile ilgili konuşan Okan Bayülgen, sosyal medya dünyası hakkında tepki toplayacak sözler söyledi.
Rapçi Norm Ender, Okan Bayülgen’in TV 100 ekranlarında sunduğu “Nokta” programına konuk oldu. Ender, Bayülgen’in "İzlenme satın alıyor musun" sorusuna, “Kesinlikle hayır, Youtube üzerinde benim dünya listesine girme zamanım zaten o zaman daha izlenme satın alma diye bir şey yoktu yani. 2006 yıllarından falan bahsediyoruz. Belki YouTube'a ilk eser üreten sanatçılardan biriyim. Dolayısıyla bir şey satın almadım zaten bunu tespiti kolay yapılabilir" şeklinde cevap verdi.


BÖYLE BİR ŞEYİN GERÇEK OLMASI İMKANSIZ
Ender, ayrıca "Instagram'da yüklediğim bir şeye herkes bir şey atabilir. Like ya da izlenme atabilir" diyen Ender, "Bizim bot dediğimiz şey bu aslında. Biri videoma 182 milyon tık mı göndermiş, böyle bir şeyin gerçek olması imkansız" derken Bayülgen İnstagram ile ilgili şunları söyledi:


MAYMUNLAR DA KULLANABİLİYOR
"Tabii ki platformların farkı var. Instagram'ı maymunların da kullanabildiği gösterildi. İnsanlara 'Maymun' demiyorum. Gerçek maymunların da Instagram'ı kullanabildiklerini gördük. Instagram hakikaten bir geri zekalı dünya ve çok yakında büyük bir tiksintiyle sona ereceğini öngörüyorum ve haklı çıkacağım. Oradan dönen ticaretin de, orada ucuzlayan ticaretin de... Türkiye'nin çok büyük yıldızları orada sahte çay reklamı yapmaya başlayınca korkunç paralar alan insanların minicik paralara itibar etmeleri zaten o dünyanın ne kadar salak olduğunu gösteriyor. Ama buradaki Instagram'ın şeyi değil yani, birisi sana bot mu gönderdi?"


BİRİSİ İSTENDİĞİ KADAR BOT ATABİLİR

Bayülgen'in bu sözleri üzerine Ender, "Şimdi hesabımız açık ya. Birisi girip istediği kadar beğeni atabilir, yorum atabilir. İstediği kadar da izlenme atabilir. Bunlara 'bot' deniyor. Benim üstünde durduğum konu o değil. Benim üstünde durduğum konu gerçekten birinin 14 saatte 182 milyon izlenebilir olacağını düşünen insanlar" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 10:31
YORUM EKLE