Meteoroloji, Trakya, Marmara, Karadeniz ve Toroslar'a sağanak yağış uyarısında bulunarak, vatandaşların sel, su baskını gibi doğal afetlere karşı tedbirli olmasını istedi

Bakan Kurum'un kuzeni arazi kavgasında iki kişiyi öldürdü Bakan Kurum'un kuzeni arazi kavgasında iki kişiyi öldürdü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin bir bölümüne sağanak yağış uyarısında bulundu. Son tahminlere göre, Trakya, Marmara, Karadeniz ve Toroslar sağanak yağışlı olacak. Doğu Anadolu'nun doğusunda ise lodos etkisini gösterecek.

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, kuzey, iç ve doğu kesimler parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Ağrı, Bitlis, Muş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri, Ankara'nın güney kesimleri ve Çankırı'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Diğer bölgelerin az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı bildirildi.

Vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Hava sıcaklıklarının yağış alan yerlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtilen hava tahmin raporunda rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Doğu Anadolu'nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.