İkiz kızları ortaya çıkan Metin Akpınar'a diğer bir şok olarak torunları da ortaya çıktı. 

 35 yıl sonra evlilik dışı birlikteliğinden ikiz çocukları olduğunu öğrenen Metin Akpınar'ın iki tane de torunu olduğu, Akpınar'ın ikiz kızlarından Sevgi Nebioğlu, evli ve iki çocuk sahibi olduğu öğrenildi. 

   metinnn

Metin Akpınar, kızları hakkında ilk kez açıklamada bulundu;  

“Bu duyuru son gelişmeler üzerine sevgili halkıma, sevenlere kızanlara duyurudur. 36 yıl önce Antalya’da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu.  

Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. 

Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. 

Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik. Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi. 

İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve kamuoyunu meşgul eden dava süreci başladı. Bu dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabam olmadı. 

Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu, benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek. 

Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar'ı üzdüğüm için özür diliyorum. 

En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum. Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor.” 

mett

Metin Akpınar'ın kızı Duygu Nebioğlu:   

  borsa-11

Ahmet Hakan ise Metin Akpınar’ın açıklamasına karşı şu soruları sordu; 

 “Metin Akpınar diyor ki: Kendilerini ilk tanıdığım andan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. 

 Burada Metin Akpınar’a sorulması gereken soru şu: 14 yıldır olayı neden resmiyete kavuşturmadın? Neden bu çocukları avukatlar tutmak, davalar açmak, mahkemelere gitmek zorunda bıraktın? 

Mirastan zırnık koklamasınlar diye mi?” 

Editör: Buse Ceren Balta