Sanatçı Müjde Ar, sosyal medyada kendi adına açılan sahte hesaplarla ilgili hukuki süreç başlattı.

Sosyal medya platformlarında kendisi adına açılan 10'un üzerinde sahte hesap bulunduğunu öğrenen Ar, avukatı Bişar Abdi Alınak'a talimat verdi.

Magazinsortie'ye konuşan sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

"Benim adımı kullanarak paylaşım yapanlar IP numarası tespit edilerek hukuki yollarla gereği yapılacak. Benim kesinlikle Twitter'da hesabım yok, olmayacakta, hangi hakla benim ismimi kullanıyorlar? Adalet önünde de hesap sorulacak."

Adına açılan sahte hesaplardan 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri'ne ilişkin paylaşımlar yapılan sanatçının avukatı Bişar Alınak, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Müvekkilimin güvenilir birisi olmasını kullanarak sanki müvekkilimmiş gibi açıklama yapan bu hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yapılan paylaşımlar, içerikler Müjde Ar'a ait değil. Fail ya da faillerin bulunması durumunda 2 ile 4 yıl arasında hapis cezası ile yargılanacaklar. Müvekkilimin kişilik haklarını korumak ve o sahte hesaplarla suç işlenmesi durumunda onların kendisine ait olmadığını belirlemek adına Savcılığa başvurduk. Müvekkilimin dünya görüşü ile ilgili açıklamalar yapılmış bile olsa bu bir suçtur. Kendisi dilerse o konularda açıklama yapabilir. Sahte hesaplarla suç işlendiği zaman, hukuki durumlarda kişiler o hesabın kendisine ait olmadığını da kanıtlamak durumunda kalabiliyorlar."

Editör: Ali Özyiğit