Sanatçı Mustafa Sandal ile AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç arasındaki Suriyeli atışması gündeme bomba gibi düştü.

Sandal'ın AKP'liye verdiği 'Suriyeli' cevabı takdir topladı.

SANDAL’DAN SURİYELİ SORUSU

Mustafa Sandal, sosyal medya hesabından takdir toplayan bir paylaşımda bulundu. Sandal paylaşımında, “Sn. Soylu 200 bin Suriyeli’ye vatandaşlık verildi, 120 bini oy kullanacak dedi. Sn. Özdağ ise, 1 milyon 476 bin 368 kişi dedi. Soru1: Hangisi doğru? Soru2: Kendi ülkesinde geleceği için mücadele etmeyenler, evlatlarımızın yarınına mı karar verecek? Pes!!” ifadelerini kullandı.

CEVAP AKP’Lİ TUNÇ’TAN GELDİ

Sandal’ın bu paylaşımına ise AKP’li Tunç’tan yanıt geldiği görüldü. Sandal’ın paylaşımını alıntılayan Tunç, “Devletin İçişleri Bakanının verdiği rakam ile, yalanı meslek haline getirmiş birisinin yalanını kıyaslayarak bu soruyu sorabiliyorsun ya. Ne diyelim, ‘sanatçı’ olmak yetmiyor" sözlerini kullandı.

SANDAL SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Tunç’un bu ifadelerine ise Sandal’dan sert tepki geldi. Sandal, “Sn. Tunç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının bu kadar kolay bir şekilde Suriyelilere verilmesi zorunuza gitmiyor da benim soru sormam mı zorunuza gidiyor? Yoksa size göre bu ülkenin sanatçısının da vatandaşının da size soru sorma hakkı yok mu?” ifadelerini kullandı. Bu sözler takdir topladı.

Editör: Ali Özyiğit