Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker cinayetinde gözaltına alınan katil zanlısının Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu ortaya çıktı. Akçekaya, bir süre önce türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı gerekçesiyle hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu CİMER'e şikâyet ettiğini açıklamasıyla gündeme gelmişti. 

Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker, bayram tatili için gittiği Gelibolu’daki çiftlik evinde öldürüldü. Yapılan ilk incelemede Arıkan'ın vücudunda 62, Eker'in ise 38 bıçak darbesi tespit edildi.

Soruşturma kapsamında 48 yaşındaki Ufuk Akçekaya İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı. Sabaha karşı Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirilen şüphelinin sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; olayla ile ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, olay yerinden ve Gelibolu merkezde yapılan kamera görüntüleri incelemesinde bir kişinin otobüsle şehre geldiği ve köye gittiği belirlendi.

Yapılan araştırmada Tokatspor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya'nın olay yerine olaydan birkaç saat önce otobüsle geldiği, Nazmi Arıkan ile geçmişten "alacak-verecek" meselesi nedeniyle husumetli olduğu, cinayet ardından da taksi ve otobüs kullanarak başka bir ile kaçtığı belirlendi. Adresi tespit edilen şüpheli Çanakkale Başsavcılığı'nın talimatı ile yakalandı. Akçekaya'nın sorgusu devam ediyor.

Ufuk Akçekaya'nın olay sabahı ise sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak suçlamaları kabul etmediği ortaya çıktı. Akçekaya yayınladığı videoda "Olay müthiş bir tezgah, müthiş bir kumpastır. Ben 18 Ekim 2021 de Etiler'de bıçaklandım. Beni o dönem bıçaklayanlar Nazmi Arıkan ve çetesiydi. Sonra öğrendim ki beni korkutmak sindirmek için 5-6 milyon ödemişler. 5 yıl ceza aldılar. Araya adam koyup şikayetimi geri çekmem için alacağımı vereceklerini söylediler" dediği öğrenildi. 

İMAMOĞLU'NU CİMER'E ŞİKAYET ETMİŞTİ

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, geçen sene sosyal medyadan yaptığı açıklamada, türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu CİMER'e kendisinin şikâyet ettiğini söylemişti.

Akçekaya, "Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet eden benim. Ufuk Akçekaya yani Tokatspor FK başkanı. Aynı zamanda eğitimciyim. Benim hayatımı alt üst ettiler. 3 kişi bunlar. Bunların içinde Ekrem İmamoğlu da var” açıklamasını yapmıştı.
 

Editör: Habererk Haber Merkezi