Oyuncu Nilperi Şahinkaya, katil Cem Garipoğlu'nun kız kardeşiyle olan fotoğrafının sosyal medyada paylaşılmasıyla gündem konusu oldu. Türk halkı tarafından tepki çeken başarılı oyuncu Nilperi Şahinkaya sosyal medya hesabından açıklama yaptı; "Hakkımda dünyanın en aptal linç kampanyası başlatıldı. Hemen cevap vermem lazım.'' dedi. Çeşme'de Melis Çatak ile buluştuğunu söyleyen ünlü oyuncu, Sakine Garipoğlu'nun Çatak'ın yanında kalan kişilerden biri olduğunu belirtti. Sakine'yi tanımadığının altını çizen Şahinkaya bu duruma ''O kadar bilgili olamadım, kusura bakmayın'' siteminde bulundu. Çekilen fotoğrafın geçmişini anlattı Şahinkaya; mekan çıkışı Melis Çatak'ın bir ayna bulduğunu ve kendisinin o aynadan bu fotoğrafı çektiğini söyleyen ünlü isimin açıklaması gündem yarattı. O gün dağıldıktan sonra bir daha Sakine Garipoğlu ile görüşmediğini ifade eden Şahinkaya, kendisini sosyal medyada dahi takip etmediğini söyledi.

İşte Nilperi Şahinkaya’nın açıklaması;

"Bu konuyla ilgili sıcağı sıcağına kendimi ifade ettim. Yeterince açıklama yapamadığımı söyleyenler oldu. O anda sukünetinizi korumak çok zor oluyor. Bu öyle bir iddia ki çok ağır. Bu konu yeniden gündeme getirildiği için çok sinirlendim.

Bunun dışında aptal bir linç kampanyası başlatıldı dedim diye çok sinirlenildi. Öyle dedim çünkü ben 13 yıldır buradayım. 2010 yılından beri. 2011 yılından beri Instagram'ım var. Gayet şeffaf bir hayatım var. Bu aileyle görüştüğümü iddia etmek için şu 13 yılda bir fotoğraf dışında bir tane daha iddianın olması gerekiyordu. Kimle gezdiğim gayet ortada. Bir fotoğraf üzerinden böyle bir iddiada bulunulması bana akıl kari gelmedi. Bu yüzden böyle dedim.

Biz oyuncuyuz. Tanımadığımız bir sürü insan geliyor. Sohbet ediyoruz, böyle bir hayat tarzımız var. Bu hayat tarzında her yanıma gelene kimliğini soramam. Bu benim son açıklamam."

garipoğlu cinayet

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı