Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı sırasında teröristlerle girdiği çatışmada 6 askerin şehit düştüğünü, 1 askerin de yaralandığını duyurdu.

Bakanlık, 13 teröristin de öldürüldüğünü belirtti.

MSB: HAVA HAREKATI DEVAM EDİYOR

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi: “23 Aralık 2023 tarihinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgemize sızma girişiminde bulunan teröristlerle yaşanan çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olurken, 1 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada ilk tespitlere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki temas halen sürmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik hava harekatları da gerçekleştirilmektedir.”

Açıklamada, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralılara da acil şifalar temenni edildi. Irak’ın kuzeyinde terörle mücadele kapsamında dün de şehit haberleri gelmişti. Teröristlerin saldırısı sonucu 6 asker şehit olmuş, 1 asker de yaralanmıştı.

Bülent Ecevit, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan önce Yunanistan'ı böyle anlatmış Bülent Ecevit, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan önce Yunanistan'ı böyle anlatmış

Editör: Ali Özyiğit