DP Lideri Gültekin Uysal’dan “Sözde Soykırım” kararına tepki

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, ABD Başkanı Joe Biden’in açıkladığı “Sözde Soykırım” kararına tepkisini dile getiren bir açıklamada bulundu.

DP Lideri Gültekin Uysal’dan  “Sözde Soykırım” kararına tepki

Uysal, yaptığı açıklamada Türk Milleti’ne böyle bir isnatta bulunamayacağını ifade ederek “ABD, Biden’ın açıklamasındaki yalanların balçığıyla tarihin güneşini sıvayamayacak!” dedi.

ABD’nin, PKK/PYD başta olmak üzere Türkiye’ye karşı bölgede her tür organizasyona örtülü veya açıktan destek verdiğini söyleyen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, şu görüşleri dile getirdi:

“Türk Milleti’ni haksız bir şekilde itham etmiştir”

“ABD Başkanı Biden tarihi gerçeklerin tersine, bugününün siyasi mücadelesine cephane yapmak, Ermeni diasporasını popülist bir kararla memnun etmek için Türk Milleti’ni haksız bir şekilde itham etmiştir.

“Bilakis Türk Milleti Mora İsyanından bu yana katliamlara muhatap olmuştur”

İnsanlığın yüzünü kızartacak zulümleri icat edenler tarihin hiçbir safhasında olmamış, bilakis Mora isyanından bu yana pek çok soykırım maksadıyla katliamlara muhatap olmuş Türk Milleti’ne böyle bir isnatta bulunamaz.

“Batılı güçler Ermeni çeteler kadar sorumludur!”

18. yüzyıldan bu yana Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayarak Anadolu’da bir Ermeni Devleti kurma hayalini gerçekleştiremeyen tüm Batılı güçler, Anadolu’da Ermenilerin yaptıkları tüm katliamların teşvik edeni ve destekçisi olarak Ermeni çeteler kadar sorumludur!

“Önce teröre destek verdi, şimdi alenen düşmanlığa çevirdi işi”

ABD, bu açıklama ile PKK/PYD başta olmak üzere Türkiye’ye karşı bölgede her tür organizasyona örtülü veya açıktan verdiği desteği artık aleni bir düşmanlığa çevirmiştir.

“PKK destekçisi HDP de bu koronun başını çekmekte”

Bu fırsattan terör destekçisi olan ve Türk Milleti’ne ve bu ülkenin birliğine düşman ne kadar unsur varsa yurt içinde de kafa göstermektedir. PKK destekçisi HDP de bu koronun başını çekmektedir.

HDP, ‘Türkiye Cumhuriyeti soykırımı tanısın’ diyerek Türk Milleti’nin vicdan hizasında olmadığını, kıblesinin Ankara yerine başka başkentleri gösterdiğini bir kez daha ispat etmiştir.

“Yalanların balçığıyla tarihin güneşini sıvayamayacaklar”

ABD gibi dış güçler dışarıdan, Lozan ve Montrö’yü sorgulayan akılsızlar içerden çabalasa da Türk Milleti ve Devleti Anadolu’da ilelebet yaşayacaktır.

Son söz; ABD, Biden’ın açıklamasındaki yalanların balçığıyla tarihin güneşini sıvayamayacak!”

YORUM EKLE