MHP'li Yücel Bulut'tan dikkat çeken bir çağrı

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’tan dikkat çeken bir çağrı geldi.

MHP'li Yücel Bulut'tan dikkat çeken bir çağrı

TBMM Genel Kurulu’nda, önceki gün İcra ve İflas Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut liyakat çağrısı yaptı.

Hürriyet muhabiri Umut Erdem’in haberine göre, Yücel Bulut’un konuşması Meclis tutanaklarında özetle şöyle yer aldı:

“İnsan kaliteli olursa, insan nitelikli olursa, insan ehliyet sahibi olursa bunun anlamı güçlü yargı, güçlü adalet, güçlü tapu idaresi, düzgün işleyen devlet su işleri, düzgün işleyen bayındırlık hizmeti demektir.

Dolayısıyla, bütün bu tartışmaların hepsi insan odaklı yapılmak zorundadır, nitelikli insanı aramak zorundayız ve gelip tüm tartışmaların neticesinde ‘liyakat’ kavramına dayanmak zorundayız. Kimse hak etmediği makama gelmemeli.”

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
yerel halk
yerel halk - 12 ay Önce

ÇOK DOGRU BİR KONUŞMA OLMASI GEREKN KONUM... ADALETSİZLİK SARMIŞ ÜLKEYİ AKP VE MHP Yİ İSTEMİYORUZ... YA İSTİKLAL YA ÖLÜM...

Solmaztürk
Solmaztürk - 12 ay Önce

Genel Başkan işaret vermiş olmalı ki tek tük tepki var. Susmak kabul etmektir. Yazıklar olsun.

durum ortada
durum ortada - 12 ay Önce

akpnin içinde bir tane bile adam yok anlaşılan bu sedat peker açıklamalarından sonra insanda bir hak hukuk adalet insanlık onur duyguları olan biri anında ayrılması gerekirdi mhp de durum farksız değil mhp zaten başında mafya partisi o yüzde türkiyede 15 i onlarda güce dayanmaya çalışan tipler şu rubil hocanın dediği gibi yanaşma düzeni sistemi uygulanıyor ülkede.