Tuğrul Türkeş’ten Bahçeli’ye açık mektup "O isimleri Blok listeye alma"

AKP Ankara Milletvekili ve Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ve MHP arasındaki tartışma yeni bir boyut kazandı.

AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş sosyal meday hesabından bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında "Sanıyorum ki saygıdeğer Bahçeli de blok listeyi bana haksız yere sövenlerden teşkil etmeyecektir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene." sözleri çok dikkat çekti.

Tuğrul Türkeş şu iafdeleri kullandı; "Değerli ülküdaşlarım ve saygıdeğer MHP MYK aday adayları. 18 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP 13'üncü Olağan Büyük Kurultayının ülkemize ve camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum.
Umarım ülkemize ve milliyetçi camiaya güzel hizmetleri olabilecek kardeşlerimiz görev alır. MHP her zaman söylediğim gibi babamın partisidir ve bu kurumsal yapıya asla zarar vermem, veremem. 

Levent'in (Levent Gültekin) asıl hakaret ve iftira ettiği MHP değil babamdır. Takdir edersiniz ki babamı benden daha fazla savunacak kimse olamaz. Olayı saptırmayı, başka yönlere çekmeyi, ancak gizli emelleri olan ve FETÖ ile bağlantısı olanlar yapar. 

Tarih bunu da gösterecektir. MYK aday adayı olan Hüseyin ve Servet gibi arkadaşlar geçtiğimiz günlerdeki uyarılarımı, hatta esprili pazar günü yazımı sosyal medyadaki ağırlıklı olarak sol görüşlü kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara dayanarak aslında bilip araştırmadan bana 'çemkirmeye' kalkıştılar.

Ben ne söylediğimi ne zaman uyardığımın da bilincindeyim. Benim ne dediğimi gerçekten merak edenler sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler zaten. 

Sanıyorum ki saygıdeğer Bahçeli de blok listeyi bana haksız yere sövenlerden teşkil etmeyecektir. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene."

NE OLMUŞTU?

8 Mart'ta Levent Gültekin, HalkTV'deki programı öncesi bir grup tarafından darp edilmişti.

Gültekin saldırıya uğramadan önce Alparslan Türkeş’i eleştirerek, “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Alparslan Türkeş'in oğlu ve AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş saldırının yaptığı açıklamada isim vermeden "Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir" ifadelerini kullandıktan sonra "Ben Tuğrul Türkeş olarak bu saldırıları yapmayacağıma göre, CHP ya da AK Parti yapmayacağına göre, maalesef mantık bir yeri gösteriyor" demişti.

Türkeş'in bu sözleri "ülkücüleri işaret ediyor" şeklinde yorumlandı ve MHP cephesinden Türkeş'e sert yanıtlar gelmişti.

MHP'nin yayın organı Türkgün yazarı ve Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek "Başbuğ Türkeş'e hakarete sus ama MHP'yi suçla!" başlığıyla dikkat çekici bir yazı yazmıştı.

"Tuğrul Türkeş'in geçmişi siyasi utanmazlıklarla doludur" ifadelerini kullanan Çiçek, "Yine başka bir zaman MHP’yi 'azgın milliyetçilik' yapmakla suçlamaya gelince yazılı açıklama düşünüyorsun da, kanından olan babana 'Milliyetçilik, ırkçılık hastalığıyla milyonlarca gencin geleceğini kararttı' iftirası atılıyor, alçakça saldırılıyor niçin suspus oluyorsun?" dedi.

Tuğrul Türkeş'e 'babanın hiç mi aziz hatırasına, ülkülerine saygın yok?' diye soran Çiçek, "Levent Gültekin’in alçakça ifadelerine gelince saman altından su yürütüyorsun da, iş MHP’ye gelince dilin, kalemin niçin hiç durmuyor, hemen piyasaya açılıyorsun?" dedi.

Çiçek yazısının sonunda şu cümleleri kullandı: "Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş… “Ayıp”, “vefa” ve “utanma” denen kavramlarla ruhunu bir an önce tanıştır…"

İLGİLİ HABERLER İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344