Hastane tuvaletinde dehşete düşüren koronavirüs görüntüleri!

İtalya'nın Napoli kentinde bulunan Cardarelli Hastanesi'nde görenleri şoke eden bir manzara ile karşılaşıldı. Hastanenin tuvaletinde çekilen görüntülerin bir korona virüs hastasına ait olduğu iddia edildi.

Sosyal medyada İtalya'nın Napoli kentinde bulunan Cardarelli Hastanesi'nin tuvaletinde çekilen ve yerde ölü halde yatan bir kişinin görüntüleri büyük yankı uyandırdı.

Euronews'te yer alan habere göre; Sağlık Bakanı Roberto Speranza'nın, Campania'daki durumu incelemesi için iki müfettiş gönderdiği belirtildi.

Campania Bölgesi’nde hastanelerin yetersiz kalması nedeniyle bazı hastaların tedavi olmak için kuzeydeki Lazio Bölgesi’ne gittikleri ifade edildi. Kuzeydeki Torino kentinde de İtalyan ordusunun Juventus Futbol Kulübünün stadının çevresine sahra hastanesi kurduğu bildirildi.

Salgının ikinci dalgasıyla ilk dalgadaki ulusal boyutta genel karantina tedbirinin yerine bölgesel tedbirler uygulayan İtalyan hükümetinin Campania'daki risk seviyesi dolayısıyla tedbirleri artırıp arttırmamayı gelecek verilere göre değerlendireceği belirtiliyor.

YORUM EKLE