Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Bill Gates’ten ölüm oranları hakkında açıklama

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs kaynaklı ölümler hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Bill Gates’ten ölüm oranları hakkında açıklama

Singapur’da düzenlenen Bloomberg New Economy Forum isimli paneline katılan Bill Gates,koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Melinda&Bill Gates Vakfı’nın da kurucusu olan milyarder iş insanı, koronavirüs bağlı ölümlerin 2022’nin ortasında çok düşük seviyelere gerileyeceğini söyledi.

Gates, “Gelecek yılın ortasında tehlikeli varyantların ortaya çıkacağını sanmıyorum. Covid-19 ölüm ve enfeksiyon oranlarının mevsimsel grip seviyesine 2022’nin ortasında ulaşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

Hem hastalık yoluyla hem de aşı yoluyla bağışıklık sağlanmasının yanı sıra ilaçların da geliştirildiğini hatırlatan Gates, “Ölüm ve hastalık oranının çok düşeceğini tahmin ediyorum” yorumunu yaptı.

Tedarik sürecinin çözülmesinden sonra aşı ve ilaçların dağıtımı üzerine de düşünülmesi gerektiğini aktaran Gates, “Aşılar çok iyi haber ve tedarik süreci de büyük ölçüde gelecek yılın ortasına gelene kadar çözülecek. Dolayısıyla bundan sonra lojistik ve talep sorunlarını düşünmek gerekecek” dedi.

Gates, aşıya talebin nasıl olacağının ise henüz bilinmediğini aktarırken, “Dünya gelecekte yeni salgın tehditlerinin önüne geçmek için gribi de ortadan kaldırmalı” ifadesini kullandı.

(Sözcü)

YORUM EKLE
YORUMLAR
iş tamam oldu
iş tamam oldu - 3 hafta Önce

para bastılar ülkeleri borçlandırdılar bir sonraki döngüye kadar başka ne bulacakalar.21. yüzyılda bu kadar ileşim gelişmesine ve bilginin daha kolay ulaşılabilen bir dönemde insanaları nasıl kandırdılar pes doğrusu.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344