Prof.Dr.Güner Sönmez grafiklerle anlattı “Aşılama hızımız çok yavaşladı”

Üsküdar Üniversitesi Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Güner Sönmez sosyal medya hesabından paylaştığı grafikle koronavirüs aşılama hızının çok yavaşladığını söyledi.

Prof.Dr.Güner Sönmez grafiklerle anlattı “Aşılama hızımız çok yavaşladı”

Prof.Dr.Güner Sönmez “Aşılama hızımız çok yavaşladı, günlük 93 bine kadar düştü. Geleceği söylenen aşılara bir türlü kavuşamadık. Günde 1 milyon aşılama ile şimdiye kadar bu işi bitirebilirdik. Oysa tablo; günde 250 ölüm, yorulmuş sağlık çalışanları, canı burnunda esnaf ve artık bunalmış vatandaşlar..” ifadelerini kullandı.

Prof.Dr. Sönmez’in paylaştığı grafikte İsrail en çok aşılamayı yaparak yüzde 62.8 e ulaşırken Hindistan yüzde 10,2 ile 13 ülke arasında sonuncu oldu.

Türkiye ise yüzde 17,7 ile 11. Sırada yer aldı.

Öte yandan Prof.Dr.Güner Sönmez yaptığı açıklamada “Aşı olanlar sadece antikorun koruduğunu düşünüyor ancak bağışıklık sistemimizin bir antikor yanıtı, bir de hücresel yanıtı var. Sadece antikor düzeyleri değil, B ve T hücreleri de koronavirüs ile savaşmayı sağlıyor” dedi.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344