Süper Lig ekibi Samsunspor, önemli bir açıklamayla sözleşmesi sona eren Osman Çelik, Moryke Fofana, Jakub Szumski ve Alim Öztürk ile yollarını ayırdığını duyurdu. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, bu dört futbolcu ile yeni sözleşme konusunda anlaşma sağlanamadığı belirtildi.

Filenin Sultanları, Brezilya'ya 3-0 mağlup oldu Filenin Sultanları, Brezilya'ya 3-0 mağlup oldu

Samsunspor Kulübü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Değerli Samsunspor Camiası ve Taraftarlarımız,

11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmamızda büyük katkılar veren, saha içi ve dışındaki davranışlarıyla arkadaşlarına örnek gösterilen kaptanlarımız Osman Çelik, Moryke Fofana ile oyuncularımız Alim Öztürk ve Jakub Szumski’nin sözleşmelerinin sona ermesi nedeniyle yapılan görüşmelerin olumsuz neticelenmesi sonucunda yeni sezonda kendileriyle birlikte olamayacağımızı üzülerek ifade ediyoruz.

Sevgili Osman, Fofana, Alim ve Jakub, bu zorlu yolculukta ailemizin bir parçası oldunuz. Her zaman Şanlı Samsunspor tarihinin unutulmaz değerleri olarak anılacaksınız. Oyuncularımızın akıttıkları tere, verdikleri emeğe teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde kendilerine başarılar diliyoruz.

Yönetim Kurulumuzun aldığı bu kararın, takımımızın gençleştirilmesine ve büyük yatırımlar yaparak kurduğumuz akademiden yetişecek oyuncularla önümüzdeki sezonlarda kulübümüze büyük katkılar vereceğine de inanıyoruz. Saygılarımızla."

Bu dört futbolcu, Samsunspor'un Süper Lig’e çıkmasında büyük rol oynamış ve taraftarların sevgisini kazanmıştı. Yönetim Kurulu, takımı gençleştirme hedefi doğrultusunda bu kararı aldığını ve akademiden yetişecek yeni yeteneklerle geleceğe yönelik önemli adımlar atacaklarını belirtti. Samsunspor taraftarları, takımdan ayrılan oyunculara sosyal medyada teşekkür mesajları ve iyi dileklerde bulunarak veda etti.

Editör: Habererk Com