7 yılda 50 madalya kazandı 7 yılda 50 madalya kazandı

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague Play-Off serisinin 3. maçında Fransız ekibi AS Monaco'yu sahasında 89-78 mağlup ederek seride 2-1 öne geçti. Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Beko Başantrenörü Sarunas Jasikevicius ve AS Monaco Başantrenörü Sasa Obradovic açıklamalarda bulundular.

Sarunas Jasikevicius, sözlerine oyuncularını ve taraftarlarını tebrik ederek başladı. "Bu seriler böyledir, her maç savaş gibi geçer ve böyle de devam edecektir. Sezon boyunca söylediğim gibi maçı detaylar belirler. Daha iyi olmamız gerekiyor çünkü 48 saat sonra daha hazır bir Monaco ile karşılaşacağız" dedi.

Genç oyuncularla ilgili gerçekçi olmaları gerektiğini belirten Jasikevicius, "İlk 2 maç zordu. Genç oyuncularla ilgili gerçekçi olmamız gerekiyor. Çok uzun zaman önce ben de aynı durumdaydım. Küçük şeyler önemli, onları anlatmak gerekiyor. Bu tip oyuncularda sabırlı olmamız gerekiyor. Taraftarlarımızdan 4. maçta daha da gürültü yapmalarını istiyoruz ama özellikle takım kötüye giderken bunu yapmalılar" şeklinde konuştu. Ayrıca, sakatlığı bulunan Motley'in durumunun iyiye gittiğini de belirtti.

AS Monaco Başantrenörü Sasa Obradovic ise mücadele hakkında değerlendirmelerde bulundu. "Bazı durumlarda konsantrasyonu kaybettik. Guduric 2 tarafa da gidebilen bir oyuncu, onu durdurmak gerekirken bunu yapamazsanız size zarar veriyor. 40 dakika boyunca hazır olmak gerekiyor. Skor üretmek gerek, normal sezonda olduğu gibi bunun yolunu bulmak gerekiyor. Atış olmadı diyemem ama bunların iyi olup olmadığını konuşmak gerek. Kaçırmak önemli değil ama geri koşmak önemli. Tek oyuncu hakkında konuşmak istemem, takım performansı önemli. James'in iyi anları vardı, acele ettiği anlar vardı ama diğer oyuncuların da katkıda bulunması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Com