MHP'ye büyük şok! Abdulkadir Selvi açıkladı

Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında partilerin oyunun ne kadarını koruduğunu belirlemek üzere araştırma yapan GENAR Başkanı İhsan Aktaş'la görüştü.

MHP'ye büyük şok! Abdulkadir Selvi açıkladı

Selvi, AK Parti, CHP ve HDP'nin yüzde 97-98 oranında oy oranını koruduğunu ortaya koyarken, "Burada bir tek MHP'de farklı bir durum söz konusu. MHP yüzde 85-86 oranında kendi oyunu koruyor" dedi.

GENAR, partilerin oyunun ne kadarını koruduğunu belirlemek üzere bir araştırma yaptı. 16 Nisan referandumundan sonra yapılması bu araştırmayı önemli kılıyor. Çünkü AK Parti seçmeninin yüzde 10'u, oy vermeye gitmedi. Peki bir seçim olsa aynı seçmen AK Parti'ye oy verecek mi, vermeyecek mi?

GENAR Başkanı İhsan Aktaş'la konuşan Abdulkadir Selvi'nin rakamları açıkladı. "Dikkat çekmek istediğim bir nokta var. AK Parti siyaset yaparken 1 Kasım'ı değil, 7 Haziran sonuçlarını esas almalı" diyen Selvi, "Partilerin kendi oylarını koruma oranları ise çarpıcı sonuçlar veriyor" bilgisini paylaştı. Selvi şöyle devam etti:

AK Parti yüzde 97.5 oranında kendi oyunu koruyor.


CHP yüzde 97 oranında kendi oyunu koruyor.

HDP yüzde 98 oranında kendi oyunu koruyor.

Burada bir tek MHP'de farklı bir durum söz konusu. MHP yüzde 85-86 oranında kendi oyunu koruyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Abdulkadir Selvinin yazdiklarinin hicbirinin dikkate alinmamasi lazim ve haber degeri bile tasimamasi lazim nasil Reis hem CB ve Hem partili baskani ise bu adam yani Selvi ise AKP li partili gazetecidir. Gazeteci dedigin adam tarafsiz olur ben bugune kadar Selvinin AKP'yi elestirdigini duymadim gormedim.

Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Zirvede "milliyetci dava adamı" vasfını koruyamayanlara rağmen tabanda, o vasfı koruyanlar çokmuş demek!...

Gökbörü
Gökbörü - 1 yıl Önce

Şarhoş dediğiniz adam Bahçeli soyu Göktürklere kadar dayanan Türkmen beyidir 15 Yıl dır vatan hainleri ile fan fin fon oynayan 1725 RTE gırtlağına kadar kendi adamlarınca çamura batırıldı . İşin işinden çıkamayınca mecbur kaldı Bahçelinin önünde diz çökmeye. Ha ne olur ne olmaz 1725 RTE a her an güvenilmez. Karşışına “İYİ “sağlam duruşu dikti ister gündemde tutsunlar ister tutmasınlar İpin ucu Bahçelide Selvi bu rüzgara göre şekil alır.

adem
adem - 1 yıl Önce

kılıç artığı

ALPERENLER SİVAS
ALPERENLER SİVAS - 1 yıl Önce

İYİ PARTİ YÜZDE 16 ALIR

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Akpli gazeteici Abdulkadir Selvi :) sen haber yap gazetecilik yap tarafsiz yap madem bu konular ile ilgileniyorsun o zaman AKPli olarak su soruma cevap ver lutfen
gecti borun pazarı,15 yıldır inandığımızı ve nasıl fakirleştiğimizi gördük.Bu konuda bizi nasil kandirdiniz millet olarak size tesekkur etmemiz lazim galiba.Alım gücü bitik bir vaziyette millet olarak geldik,sebep olanların Allah yanına bırakmasın.

Mustafa34
Mustafa34 - 1 yıl Önce

MHP oylarında ciddi yükseliş olacağını hep birlikte göreceğiz. Tabi MHP kadrolarının sahaya inmesi ve ciddi çalışmalar yapması şart. İl ilçe teşkilatları yeniden yapılanmalı ve sahaya inmelidir. Kurumsal yapı sahada kendini göstermelidir. Üniversiteler ihmal edilmemelidir. MHP teşkilatları sokağa çıkmalı ve halkın sorunlarını dinlemelidir.

nk
nk - 1 yıl Önce

A.Selvi, A.Gül ekolünden. Doğan medya sıradan bir AKP liyi bile çalıştırmaz medyasında.