Uzun süredir sağlık problemleri yaşayan FETÖ terör örgütü elebaşısı Gülen’in konuşma kabiliyetini kaybettiği, bilincinin de yerinde olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Gülen'in eski sağ kolu Hüseyin Gülerce “F. Gülen artık örgütü kontrol etmiyor” derken bir diğer isim Said Alpsoy da, örgüt içerisinde liderlik kavgasının kızıştığını ifade etti.

FETÖ elebaşısı ile ilgili kriz kasım ayı başında ortaya çıktı. Gülen 2 Kasım’da ağır bir kriz geçirdi ve bu durum tüm terör yapılanmasından gizlendi.

Artık konuşamayan ve bilinci yerinde olmayan FETÖ elebaşına bir yandan özel/gizli tedavi yöntemleri uygulanırken, diğer yandan farklı ülkelerdeki kilit isimlere “yeni döneme hazır olun” talimatı gönderildi.

Türkiye Gazetesi'nden Yılmaz Bilgen'in haberine göre elebaşı F. Gülen’in yaşadığı sağlık sorunlarının gizlenemez düzeyde olduğunu kaydeden Said Alpsoy önümüzdeki sürece dair yaşanacakları şu ifadelerle özetledi:

Örgüt içerisinde zaten var olan çekişme F. Gülen’in hayatta olması nedeniyle büyük çapta bölünmeleri engelliyordu. Gülensiz yapı çok kısa sürede çözülür. En fazla 6 ay sonra bölünür ve küçük hücrelere dönüşür.

EN GÜÇLÜ ADAY MUSTAFA ÖZCAN

“Gülensiz dönem”in başladığını belirten FETÖ'nün eski sağ kolu Hüseyin Gülerce, CIA’in olaya müdahil olduğunu ve yeni ismin ABD gizli servisi tarafından belirleneceğini söyledi.

Gülerce, şu an en güçlü adayın örgütün CIA ile ilk iletişimini kuran kişi olan Mustafa Özcan olduğu bilgisini paylaştı.

Said Alpsoy ise “İsmail Büyükçelebi, Abdullah Aymaz ile birlikte Cevdet Türkyolu örgütün mal varlığı ve yönetimi konusunda uzun süredir çekişme hâlinde. Şu an bu kavga iyice kızıştı” diye konuştu.