Ülkücü şehitlerin fotoğrafını indiren üniversite genel sekreterine Ülkü Ocaklarından tokat gibi yanıt geldi.

Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Duran Çuhadar, üniversitenin kafeteryasında asılı 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir, şehit polis memuru Fethi Sekin ve Ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu'nun fotoğraflarını indirttiği iddiasına Ülkü Ocakları'ndan yanıt geldi.

FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI! FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI!

Amasya Ülkü Ocakları tarafından yapılan açıklamaya göre, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi kafeteryasında bulunan şehit Ömer Halisdemir, şehit polis memuru Fethi Sekin ve Fırat Çakıroğlu'nun fotoğrafları Üniversitenin genel sekreteri Duran Çuhadar tarafından indirildi.

Açıklamada, fotoğrafların tekrar asılması sonucu sinirlendiği belirtilen Çuhadar'ın fakülte kantinine gelerek güvenlik görevlilerini ve öğrencilerini "Fotoğrafları asmaya devam ederseniz sıkıntısını siz yaşarsınız. Amasya'nın 1 girişi 1 çıkışı var" diyerek tehdit ettiği iddia edildi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Rasim Alperen Akpınar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Türk Milleti asırlardır ülkesine milletine saldıran düşmanın karşısına "ölürsem gazi kalırsam şehit" diyerek ölümün karşısına koşar adımla çıkmıştır. Türk Milleti için Çin sarayını basan Kürşat'ın, Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan'ın, İstanbul surlarında Fatih'in, Viyana kapılarında Kanuni'nin, Kocatepe'de Mustafa Kemal Atatürk'ün, İzmir'de Fırat Çakıroğlu'nun ve Fethi Sekin'in, Ankara'da Ömer Halisdemir'in yegane düşüncesi buydu. Bu düşüncenin sonucunda Şehitler Türk milletinin en kutsallarından biri olmuştur. Şehit Türk Milleti için babadır, kardeştir, oğuldur." dedi.

Öğrencilerin tehdit edilmesine sert tepki gösteren AKPINAR, "15 temmuz öncesi görmeye alıştığımız zihniyet bugün tekrar karşımıza çıkmıştır. Bazen bir fitili ateşlemek bir savaştan daha kötüdür. Amasya Üniversitesi Genel Sekreterinin kendi eliyle şehit fotoğraflarını indirerek çalışanları ve öğrenci kardeşlerimizi tehdit etmesi gizlenen bir zihniyetin tekrardan alevlendiğinin görülmesidir. Türk milletine saldıranların üzerine tek başına bir tek tabancasıyla koşan Şehit Polis Fethi Sekin'den ve Üniversite okurken üniversitesi pkklı teröristleri tarafından ele geçirilmesin diye mücadele eden şehit Fırat Çakıroğlundan rahatsız olanların asıl rahatsızlıkları Yüce Türk Milletinin varlığına olduğu şüphesiz aşikardır. Bizler Türk Milletinin varlığından rahatsız olanlarla 80 öncesi, 90larda ve 15 Temmuz öncesi savaştığımız gibi yine savaşmaya hazırız. Üniversitede okuyan öğrencilerin sahipsiz olduğunu düşünerek Amasya'nın girişi ve çıkışını hatırlatan ve tehditler savuran zevata Amasya Ülkü Ocakları Başkanı olarak tekrar ve vurgulayarak söylüyorum ki Her gecenin sabahı olmaz aklını başına alsın. Aileleri tarafından Amasya'ya okumaya gönderilerek tüm Amasya halkına emanet edilen üniversite öğrencileri sahipsiz değildir. Öğrencileri tehdit eden, şehitlerden rahatsız olan bir zihniyete sahip kişinin üniversitede görev almasının kadar saçma bir olay olmayacağı açıktır. Ülkü Ocakları olarak söz konusu kişinin üniversiteden atılmasını talep ediyoruz. Olayın takipçisi olacağımızı da tüm Amasya halkına duyuruyoruz"