Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde bir üniversitede öğrenciler yemekhanede yedikleri yemekten kurt çıkmasıyla şok yaşadı.

Öğrenciler, yemekten çıkan kurtları fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşırken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, olaya tepki gösterdi.

Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yapmayın bunu gençlere. Sizin çocuklarınız nasıl değerli ise bu gençler de öyle değerli. Çocuklarınıza yedirmeyeceğiniz yemekleri, bu gençlere yedirmeyin. Bir yumurta, çeyrek ekmekten oluşan kahvaltı ile okula aç gitmelerine izin vermeyin" yorumunu yaptı.

İddialar üzerine üniversiteden açıklama geldi. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe, iddialara verdiği cevapta, şun ifaadelere yer verdi:

“Kaşıklı olan fotoğrafı dün itibariyle teyit ettik. Diğer yemek fotoğrafını ise teyit edemedik henüz. Onu da araştırıyoruz. Denetim Komisyonu bu sabah itibariyle ilgili birim mutfağında gerekli denetim ve kontrolleri yaptı.

Numuneler gıda laboratuarına gönderildi. Gıda ve denetim raporları bize intikal ettiğinde değerlendirilip, ilgili firmanın ihmali varsa gerekli yaptırım uygulanacak. Böyle birşeyin olmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bunu öğrencilerimize yaşatmaya kimsenin hakkı yok.”

Editör: Yadigar Hanım