Konser vermek için Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden ünlü sanatçı Petek Dinçöz zor anlar yaşadı. Rusya’da darbe girişiminin olduğu şu dönemlerde, ünlü sanatçı konser vereceği Moskova’da sahneye çıkmak için hazırlandı. Wagner Grubunun, Putin’e isyan bayraklarını çekmesi ile Moskova’ya yürümesi Rusya’nın iç karışıklığına neden oldu. İlk günden beri devam eden çatışma ortamını Belarus liderinin araya girmesi yatıştırdı. Yaşanan bu karmaşa arasında kalan güzel sanatçı Petek Dinçöz sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Moskova’da internet erişiminin kesilmesi sonucu kimse ile haberleşemeyen sanatçı, ilk fırsatta sevenlerini sağlık durumu hakkında bilgilendirdi.

Moskova’ya geldiği gün darbe girişiminin başladığını söyleyen sanatçı sözlerine şu şekilde devam etti: “Herkese merhaba! Saatlerdir bizden haber alamayan ailemiz, sevenlerimin ve değerli basın mensubu arkadaşlarımıza Moskova'daki durumunuz ile ilgili geç de olsa bilgi vermek isterim. Eşim, makyözüm, asistanım ve ben Cumartesi sabah erkenden Moskova'ya uçtuk. Aylar önceden Moskova'da bu gece sahneye çıkmak için anlaşması yapılan düğün için otele geçerken darbe girişimi olduğunu öğrendik. Tüm gün İnternet erişimi ve telefon kullanımı kapalı olduğundan otelde iptal edilmeyen düğün için hazırlıkları yaptık ve akşam saati sahne aldıktan sonra tekrar otele geçtik."

petek

İnternet erişiminin kesildiğini belirten Dinçöz açıklama yaptı: "Saatlerdir dünya ile herhangi bir iletişim kuramadık. En son İnternet erişimi için satın aldığımız bir app üzerinden Instagram'ı kurup sayfama erişim sağlayabildik" diyen Dinçöz, "Şu anda kısa süreli de olsa bir iletişim yolu bulduk. Bu mesajı iyi olduğumuzu duyurmak adına yayınlıyorum. Bir aksilik olmazsa yarın gece 21.00 uçağıyla İstanbul'a dönmüş olacağız. Bizi merak etmeyin. Her şey şimdilik kontrol altında. Ama bu arada olayla henüz dinmedi. Sevgiyle kalın."

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı