Millet İttifakı ile Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ağır bir şekilde eleştirerek, İYİ Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Baykar şirketinin yöneticileri Selçuk Bayraktar ve kardeşi Haluk Bayraktar'ı ziyaret ederek, insansız savaş uçağı Kızılelma önünde fotoğraf çektirdi. Ağıralioğlu, ziyaterine ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu ile yaşadığı polemikle gündeme gelen olan Selçuk Bayraktar'a övgüler yağdırdığı paylaşımında, Kılıçdaroğlu ile yaşadıkları polemikle gündeme gelen Bayraktar kardeşleri ziyaret eden vekil, şu ifadeleri kullandı: "Bu gayretler azizdir! Türk'ün Gökkubbesi'nden Mavi Vatan'ına; 783.562 km2 vatan toprağından gönül coğrafyamıza; millî savunma sanayimize taş üstüne taş koyan, tek bir çivi dahi çakan kim varsa kalbimiz, desteğimiz ve dualarımız onunladır. Ayaklarına taş değmesin. Var olsunlar..." şeklinde yorum yaptı.

Ağıralioğlu'nun paylaşımını ise kurmayı olarak bilinen Mustafa Vural alıntılayarak, şu ifadelere yer verdi:

"Net sözümüz olsun, kavlimiz olsun! Selçuk Bey'e Haluk Bey'e Bayraktar ailesine hasım olanlara dünya ahiret hasım olacağız! Bayraktar kardeşlere düşman olanla düşmanız! Dişe diş, kana kan! Cana can, ölüme ölüm!"

Eski İYİ Partili vekil ve kurmayının paylaşımları, "Yavuz Ağıralioğlu AKP'ye mi geçiyor?" şeklinde yorumlandı.

Editör: Yadigar Hanım