Odatv’nin haberine göre; FETÖ lideri Fetullah Gülen'in kardeşi ve yeğenine 10 yıl önce Erzurum'da 15 yaşındaki S.Ö'ye tecavüz ettiklerine dair soruşturma açılmıştı. Ancak gizli eller devreye girerek soruşturmayı kapattı. 2 yıl önce bu dosya yeniden gündeme geldi ve soruşturmada ihmali olan devlet görevlileri hakkında iddianame hazırlandı. Müşteki ve mağdur ifadelerinde dosyanın araştırılmamasının perde arkası anlatıldı ve iddianamede dönemin valisi Celalettin Güvenç'in de sorumlu olduğu iddia edildi. FETÖ elebaşının kardeşi ve yeğeninin adının karıştığı tecavüz olayı 2015'te yayınlanan "Mahrem" kitabında yeniden gündeme getirildi. Ancak kitabın tanıtım ve satışına yönelik yasak getirildi. Yasaklama kararına tepki gösteren “Mahrem” kitabının yazarı Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu Sözcü'den Can Özçelik’e konuştu.

“HOCA’YA KOMPLO MU KURUYORSUNUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Barış Pehlivan, "Tam 10 yıl önce S.Ö. polise gidip tecavüze uğradığını söyledi. Soruşturma dosyasma Gülen'in akrabalarının isimlerinin karışmasıyla, FETÖ'nün hakimleri, savcıları ve polisleri devreye girdi. Dönemin Erzurum Valisi, bugünün AKP Milletvekili Celalettin Güvenç'in ‘Hoca'ya (Fetullah Gülen'e) komplo mu kuruyorsunuz’ diye, mağdur kızın kaldığı yurdu bastığı iddia ediliyordu. Sonunda, Adli Tıp'la kanıtlanan tecavüze dair utanç dosyası kapatıldı" dedi.

YENİ İDDİANAME HEP O İSME İŞARET ETTİ

Barış Terkoğlu ise "Tecavüz dosyası yeniden açıldı. Savcılık S.Ö.'ye dosyanın kapatılmasında rol alan polisleri soruşturduğu iddianamede hep bir isme işaret etti: Celalettin Güvenç. Yani bugünün AKP Milletvekiline. İşte biz bu tecavüz dosyasının nasıl kapatıldığını ‘Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye'nin Sırları’ adlı kitabımızda ayrıntısıyla anlattık. Kitap çıktıktan 2 buçuk sene sonra, AKP Milletvekili Güvenç, kitabın satış adreslerini, kitaba dair haberleri, tanıtım videosunu ve olaya dair sosyal medya mesajlarını yasaklattı" şeklinde konuştu.