DW Türkçe'nin haberine göre, saldırı sonucu ofisin vitrin camı kırılırken, o saatte binanın boş olması nedeniyle yaralanan olmadı.

CHP Frankfurt Birliği Başkanı Ali Ercan, saldırının zamanlaması ve yapılış şekli dikkate alındığında planlı olarak düzenlenmiş olabileceği yönündeki kuşkularının arttığını söyledi.

Vitrin camının balyoz ya da benzer bir aletle kırılmış olabileceğini ifade eden Ercan, "Camın kalınlığı 6 milimetre ve çift cam. Ufak tefek bir darbeyle ya da havai fişek, şişe isabet etmesiyle kırılması pek mümkün değil. Öyle şiddetli vurulmuş ki, cam parçaları arka odalara, yaklaşık 10 metre uzaktaki mutfağa kadar fırlamış" dedi.

Saldırının yılbaşı gecesi havai fişeklerin patlatıldığı sırada planlı olarak gerçekleştirildiğini ileri süren Ercan, "Camda partimizin kurucusu Atatürk'ün ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğraları yapıştırılmıştı. Saldırgan doğrudan elindeki cismi Atatürk'ün fotoğrafına, tam olarak kafasına vurmuş. Sonra da kaçıp izini kaybettirmiş" diye konuştu.

Saldırı haberini polisten aldığını ifade eden Ali Ercan, "Polis saat 09.30'da telefonla aradı. Binanın camının kırıldığını ve benim acilen gelmemi söyledi. Olay yerinde inceleme yapıldı. Ancak binanın içinde herhangi kuşkulu bir cisim bulunmadı. Saldırıda kullandığı cismi de alarak kaçmış" dedi.

Editör: Habererk Haber Merkezi