İspanya’nın Barselona kentinde polisin hastane önünde bir kadına şok tabancası ile müdahale etmesi büyük tepki çekti.

Annesini hastaneye getiren ancak korona virüs önlemleri kapsamında kendisi ve annesi içeri alınmayınca görevlilerle tartışan kadına polisler şok tabancasıyla müdahale etti.

Avrupa son dönemlerde artan polis şiddetine bir yenisi daha eklendi. İspanya’da annesini hastaneye getiren bir kadın ve annesi, korona virüs önlemleri kapsamında içeri alınmayınca sağlık çalışanlarıyla kavga etmeye başladı. Hastaneye gelen polis, kadını elektroşok tabancasıyla etkisi hale getirdi.

CÜBBELİ AHMET’TEN DİYANET’E MAHMUT USTAOSMANOĞLU İSYANI CÜBBELİ AHMET’TEN DİYANET’E MAHMUT USTAOSMANOĞLU İSYANI

Olay, İspanya’nın Barselona kentinde meydan geldi. Annesini hastaneye getiren kadın ve annesi, korona virüs önlemleri kapsamında içeriye alınmadı. İçeriye alınmayan kadın, öfkelenerek sağlık çalışanlarıyla tartışmaya başladı. Olay yerine gelen polis, kadını elektroşok tabancasıyla etkisiz hale getirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, polislerin yerde oturan kadına elektroşok tabancası ile müdahale etmesi tepki çekti.

‘HASTANE EKİPMANLARINA ZARAR VERİYORDU’ İDDİASI

Katalonya’nın polis gücü olan Mossos d'Esquadra’dan yapılan açıklamada, kadının ‘agresif’ bir tavır sergilediği ve hastanedeki bazı ekipmanlara zarar vermeye çalıştığı iddia edildi. Mossos d'Esquadra Direktörü Pere Ferrer, polis ekiplerinin gözaltı sırasında ve elektroşok tabancası kullanarak uyguladıkları eylemlerin protokole uygun olduğunu belirterek Katalonya polis gücüne destek verdi.