Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Twitter hesabından ekonomiyi eleştirdiği bir video paylaştı. Videoda özelleştirilen firmalardan ve sektörlerden bahseden Baş, "Neyi verdilerse babalar gibi geri alacağım" dedi.

Mevzu Ekonomi: Çözüm Milli Ekonomi Modeli toplantısında yaptığı konuşmayı paylaştığı videoda Türk Milletinin en büyük sorununun, emeğinin sömürülmesi olduğunu ifade eden Baş, 1808 yılında Osmanlı İmparatoru’nun, Ayanlarla imzaladığı Sened-i İttifak anlaşmasından da örnek verdi.

OdaTV'nin haberine göre, Güncel ekonomik durum ile ilgili de açıklama yapan Hüseyin Baş, “Bugün ne yaşıyoruz? Sizin olan SEKA’yı özelleştirdiler. Elektrik dağıtımlarını, tekeli, şeker fabrikalarını, bankaları özelleştirdiler. Ve siz ne yaşıyorsunuz? Bu saydığım bütün ürünlerde pahalılık yaşıyorsunuz" dedi.

"Bunu daha önce bizim atalarımıza yaptılar" diyen Baş "Bugün aynısını yapıyorlar. Bunun sonunda darmadağın olup parçalanmak var. Buna bir an önce dur diyeceğiz. Bakmayın böyle tek başıma durduğuma, arkam sağlamdır. Neyi verdilerse geri alacağım. Babalar gibi alacağım. Babalar gibi verdiler babalar gibi geri alacağım” diye konuştu.

Baş’ın bu konuşması sosyal medyada 1 milyon görüntülenme aldı.

Editör: Yadigar Hanım