CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Öztrak açıklamasında Suriye'de öldürülen PKK/YPG’li teröristler için taziye mesajı yayınlayan ABD ordusuna çok sert tepki gösterdiği görüldü.

Öztrak'a ABD'nin, Suriye'de öldürülen teröristler için yayımladığı taziye mesajıyla ilgili değerlendirmesi soruldu.

Öztrak cevabında, "Ülkemizde teröre bulaşmış bir terörist için ABD Merkez Komutanlığı'nın taziye mesajı yayımlamasını kabul etmemiz mümkün değildir, kınıyoruz. Müttefiklerimizden bu konuda daha özenli olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"APAR TOPAR YAPTILAR"

Öztrak, sorunların sebebi olanların, sorunların çözümü olamayacağını dile getirerek, "Çözüm üretemiyorlar. Kur, faiz, enflasyon şeytan üçgeninden şikayet edip yanlış politikalarıyla ülkeyi bu üçgene hapsediyorlar. Milletin derdine derman olacak takatleri kalmayınca da Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve Genel Başkanının projelerine sarılıyorlar. Sayın Genel Başkanımız, daha iktidara gelmeden vaatlerini hayata geçiren bir Genel Başkan olarak, dünya siyaset tarihine geçti bile. 'Emekliye 2 ikramiye' dedi. Önce, 'Olmaz, kaynak yok' dediler, sonra tıpış tıpış yaptılar. '3600 ek gösterge' dedi. Önce direndiler, sonra yarım yamalak yaptılar. Genel Başkanımız gençlere, 'KYK borçlarının faizini ödemeyin, biz gelince bu faizleri sileceğiz' dedi. Beylerin paçaları tutuştu. Apar topar yaptılar" dedi.

"MİLLETİN SABIR TAŞI ÇOKTAN ÇATLADI"

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerinde Öztrak, "Milletin sabır taşı çoktan çatladı. Milletin sabır taşını çatlatanlar, şimdilerde enflasyonu da krizi de kabul etmeye başladılar ama bu sefer de enflasyonun sorumluluğunu üstlenmeyip sebebi oldukları krizi öksüz, yetim bırakmaya kalkıyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha bu hafta sonu Kayseri'de 'Enflasyonun sorumlusu, küresel dalgalanma' dedi. 'Bölgesel gerilimler' dedi. 'İçimizdeki tamahkarlar' dedi ama kendi sorumluluğundan hiç bahsetmedi. Oysa daha birkaç yıl önce, meydanlarda, 'Ekonominin sorumlusu benim, ben' diye bağıran kimdi? Hiç kimse kusura bakmasın. Yaşadığımız enflasyonun da ekonomik krizin de nesebi sahihtir" ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Özyiğit