Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ülke gündemini değerlendirmek ve parti içi temaslarda bulunmak amacıyla; Sivas, Tokat, Yozgat, Erzincan İl Başkanları ile Sivas’ta bir araya geldi. 

Sivas’ın ve Sivas halkının Türkiye Cumhuriyeti için önemini dile getiren Salıcı, “Sivas kentinin Kuvayi Milliye’ye, Kurtuluş Savaşı’na, Cumhuriyet’in kuruluşuna, Atatürk İlkeleri’nin ortaya çıkışında ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihinde önemli katkısı var. Biz bugün bu bilinçle Sivas’tayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı konuşmasında şunları kaydetti:

“AKP İktidarı Artık Yorgun, Yönetemiyor, Savruluyor”

“Türkiye’yi uzun zamandır yönetmeye çalışan savrulmuş bir iktidar var. İktidar artık yorgun, yönetemiyor. Özellikle son dönemlerde yapmış olduğu uygulamalar iktidarın savrulduğunu çok net gösteriyor. 

2002 yılında ilk iktidara geldiğinde ‘bu ülkede yoksulluk var, biz bunu ortadan kaldıracağız’ diyen Akp, 19 yılın sonunda bu toplumu yoksulluğa mahkum etti. Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu ekonomik durum, 2002 yılından çok daha kötü durumda. Türkiye'de yoksullaşma ve açlık çok ileri noktaya vardı fakat maalesef iktidar bu gerçeklerden uzak.

‘Bu ülkede yasaklar var’ diyen Akp, 19 yılın sonunda neredeyse  bu topraklarda yasak olmayan hiçbir şey bırakmadı. Aydınlar, siyasetçiler bir yana  vatandaşlarımız bile günlük hayatında yasaklarla boğuşmak durumunda bırakıldı. 

AKP’nin son geldiği noktada artık MHP'nin vesayeti altına girmiş bir iktidar var. Bir şey söylemeden önce 'MHP acaba nasıl tepki gösterir' diye düşünmek zorunda. MHP'nin onay vermediği bir şeyin üzerine ısrar edemeyecek durumda. Böyle bir ortamda, Türkiye'yi 2002'de ilk gelmiş oldukları yıllardaki hedeflerine doğru götürme imkanları, uzun zamandır ortadan kalktı.”

“CHP Geleceğin İktidarını Konuşuyor”

Türkiye'nin bulunduğu durumdan çıkışının mümkün olduğunu vurgulayan Salıcı, "Biz sahadayız, peki AKP'lileri, milletvekillerini sahada görüyor musunuz? MHP'liler ne yapıyor, onlar da yok. Vatandaşın sokakta gerçekte neler yaşadığını bir görsünler, çarşıya, pazara bir gitsinler” dedi.

CHP’li Salıcı: “31 Mart seçimlerinde 11 büyükşehir belediyesinin CHP'ye geçmesiyle tarihi bir başarıya imza attık. Bu toplantılarda önümüzdeki sürecin, CHP'nin iktidar adımlarını konuşuyoruz. Ortada bir seçim yok, CHP'liler sahada, CHP'liler geleceğin iktidarını konuşuyor, CHP'liler iktidar yürüyüşü başlatmış durumda. O seçim geldiğinde bugün vermiş olduğumuz bu emeklerin hepsinin karşılığını alacağımıza inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

Sivas ilinde yapılan toplantıya; Parti Meclisi Üyeleri, Bölge Milletvekilleri, İl Başkanları, İl Disiplin Kurulu Başkanları, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı katılım sağladı.

CHP, başta Doğu ve Güneydoğu Bölgesi olmak üzere, illerde örgütsel kapasitesini güçlendirmek için harekete geçmişti. 

Doğu ve Güneydoğu Bölgesi  22 il başkanını CHP Genel Merkez’de bir araya getiren Oğuz Kaan Salıcı, ardından CHP’nin milletvekili olmadığı 7 il başkanı ile toplantı yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde Batı Karadeniz turuna çıkan Oğuz Kaan Salıcı Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Karabük örgütleri ile  Safranbolu’da buluştu. Batı Karadeniz turunu Doğu Karadeniz illeri ile tamamladı. Salıcı geçtiğimiz hafta Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon örgütleri ile bir araya gelmişti.