Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki terör saldırısı ve sonrasındaki durum ele alındı.

İİyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Kürşad Zorlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından ;Pençe-Kilit Harekat bölgesinde PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısı neticesinde şehit ve yaralılarımız bulunmaktadır.

Bu kapsamda Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve terörle mücadeledeki kararlılığımızı ve hassasiyetlerimizi paylaşmıştır.

Bu kapsamda terör ve onun destekçilerine karşı milli birliğimizi bir kez daha ortaya koyabilmek adına Grup Başkanvekilimiz Sayın Musavat Dervişoğlu tarafından ortak bir bildiri metni yayımlanması talebimiz TBMM Başkanlığına sunulmuştur.  

CHP'li başkan tutuklandı CHP'li başkan tutuklandı

Ayrıca yine Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in kararı doğrultusunda İYİ Parti grubu olarak Anayasa’nın 98’inci TBMM İçtüzüğü’nün 102’inci ve 103’üncü maddeleri gereğince bu konuda bir genel görüşme açılması ve Milli Savunma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlarının yaşanan bu süreç ve son durumla ilgili Meclisimizi bilgilendirmesini talep etmiş bulunuyoruz.

Terör örgütleriyle her alanda, en etkin mücadelenin sürdürülebilmesi temel gayemiz olacaktır.

Şehitlerimize sonsuz minnet ve rahmetle… ifadelerine  yer verdi.

Ekran görüntüsü 2024-01-13 164949

Editör: Habererk Com