Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, AKP grup toplantısında kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu akşam yanıt vereceğini açıkladı.

Davutoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin cevabı bu akşam alacaksın.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN, DAVUTOĞLU İÇİN NE DEMİŞTİ?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hakkında Recep Tayyip Erdoğan, "Bizden üniversite (Şehir Üniversitesi’ni kastediyor) istediler. Bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık. Biz bu tahsisi yaptık. Kendisi ne zaman başbakanlık koltuğuna oturdu, o tahsis yapılan yeri bila bedel vakfına mülk edindi. Türkiye’de bunun başka örneği yok. Bila bedel mülk edinme hakkı bizim vakıf yasalarına göre yok ama bunlar yaptı. Bunu milletimize anlat bakalım. Nasıl izah edeceksiniz!

Devlet bey (MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kastediyor) güzel kullanıyor, ‘Serok Ahmet’ diyor. Bu tür işler yapıyor. Ne yaptın? Kurduğumuz üniversiteyle başarı grafiğiniz ne? Yok. Biz de bunların yolsuzlukları sebebiyle üniversiteyi aldık, devletimize mal ettik. Şehir Üniversitesi, Marmara Üniversitesi’nin mülkü olarak hizmete devam ediyor, verdiğimiz imkanlar da çok daha ileri." ifadelerini kullanmıştı. 

Editör: Ali Özyiğit