ABD'de seçmenler Kongre Ara Seçimi için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçiler Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu elde etti. Dr. Mehmet Öz ise Pennsylvania'daki yarışı kaybetti.

Mehmet Öz'ün rakibi Fetterman, ara seçimi kazandığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Fetterman, paylaşımında, Pensilvanya'da en fazla oyu alarak seçimi kazandığını kaydetti.

Kendisinin bir sonraki "Pensilvanya Senatörü" olacağını ifade eden Fetterman, "Resmi sonuçlar. Pensilvanya halkına güvendik, bizi mahcup etmediler ve ben de sizi mahcup etmeyeceğim. Teşekkürler." dedi.

Seçim öncesi anketlere göre Fetterman, seçime iki hafta kala hızlı bir düşüş yaşarken, Öz’ün bir puan gerisine düşmüştü. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar, Senatoda üstünlük sağlamak için Pensilvanya eyaletinde alacakları neticeyi kritik önemde görüyor.

ABD halkı, 100 üyeli Senatonun yüzde 35'ini ve 435 sandalyeli Temsilciler Meclisinin tamamını yeniden seçmek için dün sandık başına gitmişti.

Seçimlerde, Cumhuriyetçi Parti adayı Öz de Pensilvanya'dan Cumhuriyetçi Partinin Senatör adayı olmuştu.

Fetterman, Pensilvanya'da geçerli oyların yüzde 49,5'ini, Mehmet Öz ise oyların yüzde 48,1'ini alarak yarışı ikinci sırada tamamladı.