Akbank'ın emekli promosyonunu 7 bin liraya fatura ve bankamatik kartı ile birlikte 3 yıllığına 7 bin 500 lira verdiğini duyan binlerce emekli erken saatlerinde Akbank şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yeniçağ'dan Erdem Avşar'ın haberine göre, emekli maaşlarını Akbank'a taşımak isteyen emekliler saatlerce sıra bekledi. Aynı görüntüler Türkiye'nin hemen her yerinde yaşandı.

SGK Emekli Maaşını Akbank'tan alanlara 7.000 TL’ ye varan promosyona ek 500 TL chip-para ile birlikte toplamda 7.500 TL promosyon ödemesi yapılıyor. 

SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı emekli maaşını 28 Temmuz 2022 - 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak ve 3 yıl boyunca maaşı bankadan almayı taahhüt eden emekliler 7.000 TL’ye varan promosyon alabilecek. Ek olarak kampanya dönemi içerisinde, verilecek SGK emeklilerinin, toplamda 1.250 TL ve üzeri harcamalarına 250 TL olmak üzere toplam 500 TL chip-para fırsatından yararlanılabilecek.

Bankanın müşteri sayısını arttırmak için yaptığı bu promosyonun ters bir zamanda yapıldığını savunan banka çalışanları da "Bir çok personel izinde ya da korona virüs nedeniyle hasta. Az sayıda insanla hem normal müşteri işlemleri yapmaya çalışıyoruz hem de emekli promosyonu için gelen yaşlılara yardımcı oluyoruz.  Tuvalete bile gidecek zaman yok." diyerek duruma isyan ettiği öğrenildi.

Editör: Yadigar Hanım